Vairāki portāla lasītāji pievērsuši uzmanību faktam, ka jau ilgāku laiku Čakstes laukumā, blakus Liepājas domei faktiski dzīvo divas sievietes, pēc visa spriežot bezpajumtnieces.

Sievietes dienā slaukot vai grābjot lapas, taču arī naktis pavadot turpat, laukumā uz soliņa.

Par šo faktu ir informēta gan pašvaldības policija, gan Sociālais dienests, portālam apstiprināja abās iestādēs.

"Par šo gadījumu mums ir informācija. Kamēr sievietes nepārkāpj noteikumus, mēs neko nevaram darīt šajā situācijā. Esam piedāvājuši viņām iespēju, ka mēs viņas nogādājam Sociālajā dienestā, lai varētu sniegt palīdzību, taču viņas atteicās. Iespējams, ka šeit vairāk uzmanība būtu jāpievērš Sociālā dienesta darbiniekiem, kuri var šīm sievietēm palīdzēt. Tomēr piespiedu kārtā to nav iespējams darīt," atbildot uz jautājumu, portālam raksta Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš.

Par sievietēm ir zināms arī Sociālajā dienestā.

"Abas sievietes ir arī informētas par to, kādas iespējas viņām saņemt sociālo palīdzību. Abas ir māsas, vienai no viņām dzīvesvieta deklarēta Liepājā, otrai Aizputē. Abas kādu laiku 2014.gada martā arī uzturējušās Nakts patversmē. Pirms tam abas īrējušas dzīvokļus Ostas ielā un Baseina ielā, uzturējušās arī fondā "Agape".

Uzturēšanās laikā Nakts patversmē, vēloties sniegt sociālo atbalstu vienai no māsām un noformējot trūcīgās personas statusu, atklājies, ka bankas kontā ir naudas līdzekļi, ko iepriekšējais darba devējs pārskaitījis, pārtraucot darba attiecības. Minētie naudas līdzekļi bija par iemeslu aiziešanai no patversmes, jo uzkrāto Nakts patversmes līdzdalības maksājuma parādu viņa nevēlējās maksāt.

Čakstes laukuma uzkopšana šobrīd ir māsu pašu iniciatīva, jo ne ar vienu nav noslēgts darba līgums. Sazinoties ar Aizputes Sociālo dienestu, noskaidrots, ka vienai no māsām Aizputē ir dzīvoklis, kurā viņa var dzīvot un par kuru iekrājies īres parāds vairāk nekā 1000 eiro. Pēc māsu teiktā, Aizputē neesot darba, tāpēc abas pārcēlušās uz Liepāju. Deklarēt dzīvesvietu īrētajā dzīvoklī viņas nedomā, jo tā esot tikai formalitāte.

Sociālā palīdzība, kā to paredz likumdošana, tiek sniegta pēc klienta pieprasījuma. Ja Liepājā dzīvojošā māsa vērsīsies Sociālajā dienestā, viņa saņems Nakts patversmes pakalpojumu, par ko ir informēta. Otrai māsai jāvēršas pēc sociālās palīdzības savā Aizputes pašvaldībā," portālu informēja Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

"Sievietes tur uzturas arī ļoti aukstā laikā. Kā tas izskatīsies, ja domes deguna priekšā kādu rītu atradīs vienu vai divus līķus?" – visai skarbs bija kāds liepājnieks, kurš pirmais informēja portālu par Čakstes laukuma dīvainajām iemītniecēm.