Konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011" ietvaros ir saņemts 41 pieteikums, no tiem deviņi ir no Liepājas.

Kā ziņo Ekonomikas ministrija, konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivātes jomā, veidot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu un arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu. Konkurss "Energoefektīvākā ēka Latvijā" tiek organizēts jau otro gadu pēc kārtas; pērn dalībai konkursā tika saņemts 21 pieteikums.

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts: "Šogad, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, konkursā pieteikto ēku skaits ir divkāršojies. Par to man ir liels prieks! Tas apliecina, ka skaidrošanas darbs un Ekonomikas ministrijas aktivitātes ir nesušas augļus, energoefektivitātes idejām Latvijā kļūstot arvien populārākām. Tas liek cerēt, ka sabiedrība ir pieņēmusi domu par energoefektivitātes lietderību un nepieciešamību. Energoefektivitāte ir viens no mūsu ekonomikas izrāviena atspēriena punktiem, jo tādējādi varam kāpināt savu produktivitāti, samazināt izmaksas un palielināt enerģētisko patstāvību. Ņemot vērā Latvijas un Eiropas Savienības  plānus šajā jomā, domājams, ka nākotnē atbalsts energoefektivitātes pasākumiem tikai palielināsies."

Konkurss "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011"  tika izsludināts šī gada aprīlī un pieteikumus konkursa piecās kategorijās varēja iesniegt līdz 18.maijam.

Nominācijā "Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2011" iesniegti 28 pieteikumi, 7 no Liepājas:
1) Klaipēdas iela 102
2) Dzintaru iela 91
3) Klaipēdas iela 100
4) Klaipēdas iela 100a
5) Klaipēdas iela 116
6) Vītolu iela 4
7) Loku iela 11

Nominācijā "Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā 2011" iesniegti 7 pieteikumi, 2 no Liepājas:
1) Liepājas pašvaldības policija, Jelgavas iela 48
2) Bērnu un jaunatnes centra filiāle "Laumiņa", Krūmu iela 29

Šobrīd konkursa komisija uzsākusi pieteikumu vērtēšanu un apsekošanu to atrašanās vietās. Plānots, ka konkursa komisija darbu beigs jūnija vidū, kad arī tiks rīkots svinīgs pasākums labāko projektu apbalvošanai.

Konkursu organizē Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls "Latvijas Būvniecība".

Konkursa nolikums tika sagatavots kopā ar informatīvās kampaņas "Dzīvo siltāk" sadarbības partneriem – Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Arhitektu savienību, Latvijas Būvmateriālu tirgotāju asociāciju, Latvijas Namu pārvaldnieku un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Inženierkonsultantu asociāciju, Tehnisko ekspertu asociāciju, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību, Latvijas logu un durvju ražotāju asociāciju, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi, Kurzemes reģionālo enerģētikas un attīstības aģentūru, kā arī Rīgas Tehnisko universitāti. Konkursa atbalstītāji ir "Profine", SIA "Paroc", SIA "Saint Gobain Celtniecības produkti", SIA "Tenapors" un SIA "Aeroc".