Konkursa "Liepāja pucējas" žūrija noteikusi pilsētas sakoptākos namus, un piektdien, 7. septembrī, žūrijas pārstāvji dosies apbalvot šā gada konkursa laureātus.

Žūrija par 2012. gada konkursa laureātiem ir atzinusi piecas privātmājas, četras daudzdzīvokļu mājas un vienu iestādi. Šo namu apsaimniekotājiem vai īpašniekiem pasniegs īpašu atzinības plāksnīti, ko piestiprināt pie ēkas fasādes, pilsētas karogu un kliņģeri. Sakoptāko namu foto tiks ievietoti un ikvienam būs apskatāmi mājas lapā www.liepāja.lv – sadaļā "Foto", informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Papildus trīs adresēs ēku apsaimniekotājiem vai īpašniekiem žūrija izteiks atzinību par teritorijas labiekārtojumu – apzaļumošanu un krāšņajām puķu dobēm.

Kopumā konkursam šogad bija pieteikti vairāk nekā 50 dažādu ēku. Par sakoptākajiem namiem informēt žūriju bijka aicināts ikviens liepājnieks. Sakoptākos namus bija iespējams pieteikt arī internetā – mājas lapā www.liepaja.lv. Šajā aptaujā liepājnieki pieteica 13 objektus.  

Savus priekšlikumus iedzīvotāji varēja iesniegt līdz 24.augustam. Arī konkursa žūrijas locekļi apbraukāja pilsētu un meklēja iespējamos laureātus. No kopējā pieteikto ēku skaita žūrija atlasīja 26 iespējamos pretendentus, kurus tad atkārtoti vērtēja dabā, kamēr noteica laureātus, kā arī papildu atzinību pelnījušos.

Konkurss šogad notika 12. reizi. Namu vērtēšana katru gadu notiek vasaras nogalē, kas ir laiks, kad uzplaukst un atklājas krāšņums, kura veidošanā daudzviet namu īpašnieki, apsaimniekotāji vai iedzīvotāji ieguldījuši tik daudz pūļu.

Sakoptākie nami un teritorijas tika vērtēti pēc konkursa nolikumā apstiprinātajiem kritērijiem: objekta sakoptība kopumā, mazo arhitektūras formu tehniskais stāvoklis un sakoptība, apstādījumu un labiekārtojuma kvalitāte, visu arhitektūras elementu un teritorijas stilistiskās vienotība, ideju un izmantoto materiālu oriģinalitāte u.c.

Konkursa nolikums paredz, ka netiek vērtētas ēkas un teritoriju daļas, kas atrodas aiz augstiem vai necaurredzamiem žogiem.

UZZIŅAI
Sakoptāko namu konkursa "Liepāja pucējas 2012" laureāti:
Privātmājas
1. Talsu 41A        
2. Cenkones 28
3. Ventspils 50    
4. Dārtas 26    
5. Arnolda 19    

Iestādes
6. E. Rimbenieka 1 – pirmsskolas izglītības iestāde "Gulbītis"    

Daudzdzīvokļu ēkas
7. Klaipēdas 102        
8. Klaipēdas 102 A    
9. Klaipēdas 100 A    
10. Klaipēdas 100    

Īpaša žūrijas atzinība par apkārtnes sakopšanu un labiekārtošanu pasniegs
1. Vītolu 12/16 – zv. adv. I. Freidenfeldes birojam      
2. Lazaretes 2 – daudzdzīvokļu ēkai
3. Kuģinieku 13 – daudzdzīvokļu ēkai