6.novembrī Beberliņos jau desmito reizi notika Lāčplēša balvas izcīņa, kurā spēkiem mērojās jaunieši un jaunsargi no Liepājas un Kurzemes skolām.

Sacensības rīko Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Zemessardzes 44. kājnieku bataljonu, Latviešu rezerves virsnieku asociāciju un Latviešu Strēlnieku apvienību, informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Jaunsargus sveica Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis, novēlot jauniešiem, lai šī pasākuma radītās patriotiskās izjūtas  neizgaist un atgādina to, cik katram dziļi sirdī ir mūsu Tēvzeme Latvija, pat ja šo mīlestību vienmēr neizpaužam skaļos vārdos. Vitkovskis uzsvēra, ka Latvija sākas ar katru no mums un valsts neatkarība prasa lielu ieguldījumu no ikviena.  

Kā svinīgajā atklāšanā teica jaunsargu instruktors Varis Jansons, Lāčplēša balvas izcīņa ir ļoti nozīmīgs pasākums jauniešiem, kuri dzimuši brīvā Latvijā un brīžiem pat neapzinās to, kāda vērtība ir brīvībai.

Skolu jaunatnes komandu konkurencē par galveno balvu – Lāčplēša vairogu – cīnījās 9 vispārizglītojošo skolu komandas un 3 profesionālo izglītības iestāžu komandas, bet jaunsargu komandu konkurencē par zobenu – 13 jaunsargu komandas ne tikai no Liepājas, bet visas Kurzemes, Jelgavas un Rīgas.

Šīs sacensības izveidojušās par labu tradīciju, kas ļauj jauniešiem ne tikai apliecināt savu fizisko sagatavotību, bet arī veicina komandas garu, audzina patriotismu un rosina interesi par Brīvības cīņām.  

Jaunieši Lāčplēša balvas izcīņā tradicionāli sacenšas dažādās disciplīnās – jāveic skrējiens ap Beberliņu ūdenskrātuvi ar vairākiem kontrolpunktiem, jādemonstrē iemaņas ieroču izjaukšanā un salikšanā, šaušanā pa mērķi, ievainoto glābšanā, pirmās palīdzības sniegšanā utt.

Skolu komandu grupā pirmo vietu un Lāčplēša vairogu ieguva Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas komanda, 2. vietā – Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas komanda, 3. vietā – Liepājas 15. vidusskolas komanda. Jaunsargu komandu sacensība par Lāčplēša zobenu vēl turpinās.