Kurzemes apgabaltiesa daļēji apmierinājusi kāda vīrieša prasību pret Liepājas Reģionālo slimnīcu saistībā ar neinformēšanu par C hepatītu.

Kā aģentūru LETA informēja Kurzemes apgabaltiesas tiesneša palīdze Zina Purina, tiesa, skatot šo civillietu apelācijas instancē, apmierinājusi vīrieša prasību piedzīt no slimnīcas morālā kaitējuma atlīdzinājumu 30 000 latu apmērā un materiālā kaitējuma atlīdzinājumu 3652 latu apmērā. Savukārt prasības daļā par atrautās peļņas atlīdzināšanu 7200 latu apmērā tiesvedība ir izbeigta.

Spriedumu mēneša laikā var pārsūdzēt Augstākajā tiesā. Kā aģentūru LETA informēja Liepājas Reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase, slimnīca spriedumu noteikti pārsūdzēs. Izskatot šo lietu pirmajā instancē, Liepājas tiesa iepriekš vīrieša prasību noraidīja.

Kā ziņo portāls "Liepajniekiem.lv", vīrietis ar prasību tiesā pret slimnīcu vērsās pēc tam, kad uzzināja, ka ir inficēts ar C hepatītu. Viņš ir pārliecināts, – ja jau 2003.gadā, kad viņš kopā ar draugu kā donors nodeva asinis un tajās konstatēja C hepatīta vīrusu, būtu informēts, viņam būtu bijusi iespēja tūlīt sākt ārstēšanos un, iespējams, slimība nebūtu tik strauji attīstījusies. Par to, ka ir inficēts, vīrietis uzzinājis tikai 2007.gadā.

Mediķi uzskata, ka ir darījuši visu, ko šādos gadījumos paredz noteikumi: par jaunā vīrieša analīzēm informējuši Vides veselības centru, kas vēlāk pārveidots par Sabiedrības veselības aģentūru, un paši pēc savas iniciatīvas informējuši par to arī slimā vīrieša ģimenes ārsti. Ģimenes ārste apgalvoja, ka iepriekš vēstījumu par C hepatītu Vitālija kartītē nav pamanījusi.