Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 70 Aigas, 9 Armīni un 3 Vismanti.

Vārda dienā sveicam Aigu Kalniņu, mājas lapas www.preciesskaisti.1s.lv veidotāju.

Pastāstiet nedaudz par sevi!
Esmu dzimusi liepājniece, pirmais bērnudārzs, pirmās skolas gaitas iesākušās Liepājā. Vēlāk, vecākiem ģimeni pārvedot uz Rīgu, Liepājā pavadīju vasaras brīvdienas. Saikne ar vēju pilsētu mūsu ģimenei ir tik liela, ka dažas atvases (gan manas, gan mana brāļa) ir atgriezušās un izteikušas vēlmi mācības turpināt Liepājas jūrskolā un Liepājas mākslas skolā.

Kāda ir jūsu ikdiena?
Mans darbs ir saistīts ar lietvedību - dators un dokumenti. Esmu neliels posmiņš lielā procesa ķēdē, kas palīdz cilvēkiem nosūtīt un saņemt atbildes uz dažādiem sasāpējušiem jautājumiem.

Kā radās ideja par www.preciesskaisti.1s.lv?
Ziedi un darbs ar ziediem ir mans hobijs, vēl joprojām vadu floristikas kursus www.hobijukursi.lv, un aizraušanās jau ilgus gadus, esmu diplomēta floras dizainere, bet kopš mans pamatdarbs ir stipri izmainījies pēc būtības un formas, ziedu veikalā sastapt mani vairs nevar.
Ļoti daudzi paziņas, draugi, un draugu draugi vēl aizvien lūdz palīdzību dažādu svinību noformēšanai, loģiski, ka visi vēlas apskatīties iepriekš veidotos darbus. Dažreiz ir sarežģīti nosūtīt katram ieinteresētajam foto, un par katru izstāstīt.
Ņemot vērā to, ka vidusmēra cilvēks lielāko daļu sava laika pavada pie datora un visu vajag apskatīt tieši tagad un tūlīt, nolēmu izveidot mājas lapu www.preciesskaisti.1s.lv, kur būtu pēc iespējas izklāstītas tās tēmas, par kurām visvairāk interesējas vedēji un jaunais pāris, īpaši līgavas, kas ir visieinteresētākās personas.

Kādi ir bijuši skaistākie mirkļi saistībā ar kāzām? Kas jums savā nodarbē patīk visvairāk?
Skaistākie mirkļi ir pabeigtais darbs, kad tiek paceltas acis no konkrētā darba un novērtēts kopskats un ciemiņu acīs redzams pārsteigums un sajūsma. Kad jaunā pāra mašīnas šoferis sākumā ar skepsi skatās uz kompozīcijas veidošanas procesu, bet vēlāk izsaka gandarījumu un pajautā vizītkarti, lai telefonu iedotu draugam, kurš arī tūlīt precēsies. Kad jaunā sieva jau nākamajā dienā pēc kāzām zvana, lai pateiktos. Tie ir patiesi nenovērtējami mirkļi.

Vai jums ir kādas īpašas aizraušanās?
Man ir divas aizraušanās. Vecākajam dēlam palīdzu organizēt un veidot sporta karjeru, tās ir sporta dejas, kas mūsu ģimenei ir jau dzīvesveids, kā citi izsakās – sporta dejas ir „diagnoze” jau vairāk nekā 16 gadus.
Otra ir saistīta atkal ar ziediem, un tie ir hobiju kursi, kur dažu mēnešu laikā iemācu pilnīgu nezinātāju izveidot savu pirmo, paša veidoto kompozīciju, glezniņu vai līgavas pušķi un tamlīdzīgi.

Kā atpūsties pēc smagas dienas?
Pēc smagas dienas vislabāk atpūsties palīdz mana ģimene, mans vīrs un dēli, redzot, ka mājās visi ir laimīgi un rosīgi, grūtās dienas smagums aiziet kā nebijis. Bet, kad pavisam paliek smagi, atrodu dažādus iemeslus aizbraukt uz Liepāju smelties dzīves enerģiju. Kā saka, cilvēks spēku smeļas tur, kur ir viņa saknes, un manējās ir Liepājā.

Ko gribētos paveikt, pirms beidzas vasara?
Man noteikti ir diezgan mietpilsoniskas vēlmes. Vēl izbaudīt pastaigas gar jūru, paspēt nopeldēties, kamēr vēl ūdens silts; nopļaut dārzā zāli; sakopt māju un ļoti daudz ko citu.

Jūsu novēlējums šodienas gaviļniekiem!
Dzīvesprieku; uz lietām skatīties optimistiski; baudīt dzīvi; mīlēt savus tuvākos; pateikt paldies vecākiem, ka viņi jums ir; pateikt bērniem, ka mīlat viņus, vienā vārdā – būt laimīgiem!

-----------------

Vārda dienā sveicam arī Aigu Trumpiku.

Pastāsti nedaudz par sevi?
Esmu liepājniece pēc pārliecības, ticības un pieraksta, lai gan dzīvei labpaticis mētāt mani šur un tur. Šobrīd jau piekto gadu dzīvojos pa Rīgu, bet māju sajūta un sirds pieder viennozīmīgi Liepājai.
 
Kāda ir Jūsu ikdiena?
Mana ikdiena galvenokārt paiet darbā, jau gadu strādāju sabiedrisko attiecību aģentūrā. Darbs ir ļoti dinamisks un interesants. Bieži nākas pārkāp saviem principiem. Un, protams, kas nav mazsvarīgi vēl divi mani kolēģi ir liepājnieki, kas noteikti veicina manu prieku doties uz darbu. Ir starp tiem liepājniekiem kāda mistika, kas ļauj vienam otru sajust daudz labāk kā pārējos. Un tas patiesībā ir tik ļoti skaisti.
 
Kas jūs iepriecina?
Es sevi pieskaitu pie tiem cilvēkiem, kuriem priekam vajag pavisam maz. Piemēram, aizbraucot uz jūru, es esmu laimīga, satieku savus draugus un esmu laimīga, aizbraucu uz laukiem un esmu laimīga. Arī par saujiņu kazeņu varu priecāties dienām. Par labi un skaisti padarītu darbu, prieks staro. Nezinu, arī par nejauši noķertu smaidu ir prieks. Nu tā tādi mazi ikdienas sīkumiņi ir tie, kas vairo manu prieku.
 
Kā no Liepājas pietrūkst, kad neesat šeit?
Būšu godīga, man pietrūkst pilnīgi viss, man pietrūkst Liepājas gaiss, Liepājas vējš, salīdzinoši brīvā atmosfēra, cilvēki. Vēl joprojām nespēju sadzīvot ar Rīgas burzmu, pārpildītajiem transportiem, un tā, ja kaut kur jābrauc tam ir vajadzīgs tik daudz laika, un man ir žēl šī laika.
 
Kas jums šobrīd ir aktuāls?
Šogad pabeidzu augstskolu, un ieguvu bakalaura grādu, tāpēc šobrīd aktīvi meklēju savu vietu dzīvē. Esmu tādā pusceļā starp Rīgu un Liepāju, ļoti gribas atgriezties mājās, bet iespēju ir tieši tik cik viņu ir.
 
Vai Jums ir kādas īpašas aizraušanās?
Īpašu aizraušanos man nav, bet ir lietas, kuras man patīk, un kuras vēlos pilnveidot. Man, piemēram, ļoti patīk lasīt grāmatas, patīk basketbols, bet šīs lietas mainās bieži. Par lielo un īpaši aizraušanos es varētu vienīgi saukt dzīvi, ar tās dzīvošanu gan es esmu pamatīgi aizrāvusies.
 
Vai mēdzat kā īpaši ikdienā iepriecināt līdzcilvēkus?
Ja tas, ka pati esmu labā noskaņojumā, mēdzu izšaut kādu joku, un šad tad uztaisīt kolēģiem kafiju, skaitās kā iepriecināšana, tad jā mēdzu.
 
Jūsu novēlējums šodienas gaviļniekiem!
Novēlu ikvienam šīs dienas gaviļniekam justies kā īstam gaviļniekam, mīlētam lolotam un lutinātam. Un ne vienmēr sagaidīt to tikai no citiem, bet mīlēt arī pašiem sevi. Lai viss izdodas, un priekā!