Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 230 Ritas, 80 Vitas un 22 Olitas. Dzimšanas dienā sveicam liepājnieci Lindu Demiteri.

Pastāstiet nedaudz par sevi!
Parasti, kad man pajautā šāda tipa jautājumu, atbildēt pašai par sevi ir ļoti grūti. Dažreiz var likties – nekas grūts, bet man tas ir izaicinājums pašai par sevi, noraksturot to, kāda esmu. Esmu liepājniece, un sevi par tādu uzskatīšu visu laiku, jo manas dzimtās saknes un visa dzīve saistās tieši ar Liepāju. Daudzi mani noteikti atceras pēc diviem nozīmīgajiem pasākumam gan man un manai ģimenei – "Latvijas Lepnums 2011" un Gada un Goda Liepājnieks. Šobrīd mana dzīve saistās ar Rīgu, pilnveidoju sevi studējot.

Kā nolēmāt studēt Rīgas Stradiņa Universitātē? Kādu specialitāti apgūstat?
Izvēle studēt RSU bija pavisam vienkārša, tas bija mans sapnis un mērķis vairāku gadu laikā. Citas augstskolas es apskatīju kā „drošību” ar domu, ja gadījumā neesmu budžetā, tad izskatīšu citas alternatīvas. Šobrīd studēju Rīgas Stradiņa universitātē, rehabilitācijas fakultātē, apgūstot rehabilitācijas speciālista darbu.

Kā ikdienā sniegt sev un citiem prieku?
Mīlot sev tuvos un mīļos. Pasniegt palīdzības roku tiem, kuriem tas šobrīd ir visvairāk vajadzīgs. Aicinātu tagad jebkuru ziedot Zolitūdes traģēdijā cietušajiem, lai viņi sajūt sabiedrības atbalstu un nebūtu vieni šādā nelaimē, tas arī būs viens no priekiem, kuru varam sniegt tiem, kam tas ir patiesi vajadzīgs.

Kas pēdējā laikā ir sniedzis gandarījumu?
Gandarījumu var atrast jebkurā mirklī, ja vien pašam ir vēlme, bet kāds konkrēts, īpašs gandarījums nav, jo viss tas, ko paveicu savā dzīvē, ir kā liels gandarījums man un manai ģimenei.

Kas jūs aizrauj?
Mani aizraut var katrs mazākais nieciņš, kas notiek ap mani. Šobrīd mani aizrauj studēšana, jo studēju to, kas man patiesi patīk un zinu, ka galā varēšu sniegt palīdzību.

Kur rodat spēku, kad paliek grūti?
Spēku spēju rast dažādi – dodoties pastaigā pa Rīgas skaistākām vietām, paklausoties instrumentālu mūziku, parunājot ar draugu, bet, kad man nav spēka padomāju par cilvēkiem, ģimenēm, kurām pavisam noteikti ir vēl grūtāk nekā man un tajā brīdī saprotu, ka pārdzīvoju pa lietām, kas salīdzinājumā ar visu citu ir nieks, un tas man arī dod spēku turpmākām darbībām.

Kura Liepājas vieta noteikti ir jāparāda pilsētas viesiem?
Galvenokārt – jūru, jo ne visiem ir iespēja nonākt tik tuvu pie jūras, Rožu laukumu, centru, promenādi, Liepājas Olimpisko centru, uzskatu, ka šīs būtu nozīmīgākās vietas, kuras pilsētas viesiem jāapskata.

Ar kādām sajūtām gaidāt decembri?
Decembri sagaidu ar svētku sajūtām, prieku, enerģiju, tikai ar visu pozitīvāko. Decembris ir mans mīļākais mēnesis, noteikti gaidāmo svētku dēļ, un tā ir iespēja gan man, gan visiem pārējiem studentiem, kuri studē prom no mājām, būt kopā ar mīļajiem lielāku laiku periodu, jo svētkos pats galvenais ir ģimene!

Kā vislabāk pavadīt dzimšanas dienu?
Dzimšanas dienu vislabāk ir pavadīt kopā ar ģimeni. Tā kā mana dzimšanas dienas šogad iekrīt ceturtdienā, tad pie manis brauks ciemos ģimene un pavadīsim šo dienu kopā, jo manai mammai šajā pašā dienā arī ir svētki – vārda diena, tādēļ mums parasti sanāk kopā svinēt šo dienu.

Kādu redzat sevi pēc pieciem gadiem?
Reiz man draugs teica, lai nedomāju par nākotni un dzīvoju tagadnei, jo mēs varam plānot vienu, bet dzīve saliks visu pa plauktiņiem, bet noteikti – es pēc pieciem gadiem sevi redzu, absolvējot augstskolu.

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Novēlu baudīt katru mirkli, kas mums ir dots, mīlēt sevi un sev tuvos, pats galvenais būt laimīgiem, ja mēs būsim priecīgi un laimīgi, iespējams, ka ar savu laimi uzmundrināsim mums apkārtējos! Daudz laimes visiem šīs dienas gaviļniekiem!