Otro Ziemassvētku vakarā jau divpadsmito gadu noritēja akcijas "Latvijas lepnums" ceremonija, nominācijā "Labā sirds" balvu saņēma Ildze Leimante.

Ildze brīvprātīgi izglābusi vairāk nekā 400 cilvēka četrkājaino draugu Kurzemē, atrodot tiem arī mājas, raksta laikraksts "Diena".

Pirms pusotra gada Ildze izveidoja dzīvnieku aizsardzības biedrību "Liberta", lai palīdzētu četrkājainajiem draugiem atrast ģimeni.

Pirmais popularitātes vilnis Ildzei atnācis līdz ar uzņēmuma "Liepājas metalurgs" kaķiem, vēsta "Diena".

"Viņu bija ļoti, ļoti daudz. Rūpnīcas strādnieki bija piejaucējuši simtiem kaķu. "Liepājas metalurgam" ir plaša teritorija, un tad, kad rūpnīca apstājās un cilvēki tika atlaisti no darba, tad arī bez aprūpes palika kaķi. Viņi nāca uz ielas, sēdēja pie caurlaides telpām, klejoja apkārt. Daudzi autovadītāji bija tik neuzmanīgi, ka viņus uz ielas sabrauca. Gājām, ķērām, ārstējām," laikrakstam stāsta Ildze.

Ildze tā īsti precīzu kaķu skaitu, kas šobrīd ir biedrības "uzskaitē", nevar nosaukt, bet rēķina, ka apmēram 400 kaķiem viņa ģimenes jau atradusi. Ildzes sapnis ir izveidot vēl vienu dzīvnieku aprūpes centru.

Balvai Ildzi ieteicis viņas tētis Juris Leimants, kurš uztrakstīja vēstuli "Latvijas lepnum" organizētājiem par meitas pašaizliedzīgo darbošanos dzīvnieku labā.

"Latvijas lepnuma" balvas tiek pasniegtas cilvēkiem, kuri ikdienā spējuši iedvesmot ar savu pašaizliedzību, nesavtību, kā arī motivējuši dzīvē sasniegt vairāk un nepadoties, ar saviem darbiem glābjot gan dzīvības, gan dzīvesprieku līdzcilvēkos, tādējādi vairodami labo valstī kopumā. Akciju Latvijas lepnums organizē laikraksts

"Diena" un telekompānija TV3 ar Rīgas Brīvostas pārvaldes un Valsts akciju sabiedrību "Latvijas dzelzceļš" un "Latvijas pasts" gādību.

Pērn Ildzi Leimanti kā 30.marta jubilāri intervēja arī portāls irliepaja.lv.  Interviju ar Ildzi Leimanti lasiet šeit.