Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 152 Sofijas, 18 Aritas, 10 Airitas un 8 Taigas.

Vārda dienā sveicam Sofiju Kistenmaheri.

Pastāstiet nedaudz par sevi un savu ikdienu!
Es esmu Liepājas Universitātes Kultūras vadības trešā kursa studente. Darbojos arī Studentu Padomē un dziedu LiepU sieviešu korī "Atbalss". Esmu aktīva evaņģēliski luteriskās Trīsvienības draudzes locekle, tur arī dziedu ansamblī. Atliek maz laika, ko veltīt sev, bet, ja ir kāds brīvāks mirklis, man patīk lasīt, braukt ar riteni, apmeklēt teātri un koncertus.

Kas jūs atveda uz Latviju un Liepāju?
Latvijā pirmo reizi nonācu 2007.gadā kā apmaiņas skolniece ar jauniešu organizāciju AFS. Gadu nodzīvoju viesģimenē, apmeklēju vidusskolu un Latvija man iepatikās. Pabeidzu vidusskolu Vācijā un nolēmu atgriezties studijās Latvijā. Gadu iepriekš ciemojos Liepājā un man ļoti patika pilsētas šarms. Arī Kultūras vadības programma šķita interesanta, un tā es nonācu šeit.

Kura ir Liepājas skaistākā un interesantākā vieta?
Grūti nosaukt vienu, jo Liepāja kopumā ir tik skaista un ļoti daudzveidīga. Man ļoti patīk garā pludmale, īpaši ārpus pilsētas centra. Ļoti interesanti ir Ziemeļu mols un forti, tur man ļoti patīk pastaigāties, diemžēl nesanāk bieži uz turieni aizbraukt.

Vai esat ievērojusi, kas liepājniekus atšķir no cilvēkiem citur?
Kurzemnieki noteikti ir lepni un noslēgtāki nekā, piemēram, latgaļi. Bet liepājniekiem, manuprāt, piemīt arī tāda īpaša radošā domāšana. Ne velti Liepāju sauc par kultūras pilsētu. Šeit dzīvo daudz interesantu un dažādu cilvēku.

Kas jums pietrūkst no mājām?
Ģimene, protams, brīžiem pietrūkst. Bet tā kopumā man nav par ko sūdzēties.

Kas jūs ir visvairāk pārsteidzis vai iepriecinājis laikā, ko dzīvojat Liepājā?
Visspilgtākais notikums bija Dziesmu un Deju svētki pagājušajā vasarā, kurā piedalījos ar savu kori. Tādu vienotību, pozitīvu spēku un priecīgu patriotismu vēl nebiju piedzīvojusi!

Vai ir kāds pasākums vai notikums, ko tuvākajā laikā plānojat apmeklēt un to ieteiktu arī citiem?
Noteikti jāapmeklē pasākums "Kultūra nomodā, ja tu neguli" 17.maijā! Tā ir vienkārši fantastiska iespēja vienas nakts laikā apmeklēt tik daudz dažādu kultūras pasākumu. Nāciet ciemos arī pie mums uz Trīsvienības baznīcu, arī mēs negulēsim!

Kādi ir jūsu plāni vasarai?
Būs divi lieli pasākumi mūsu korim – Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki "Gaudeamus" un 8.Pasaules koru olimpiāde. Pēc tam braukšu uz Īslandi apciemot savu draugu.

Kā jūs sarīkotu lielisku pikniku visas dienas garumā?
Noteikti tas būtu pludmalē. Vajadzētu daudz dažādu un interesantu ēdienu, šokolāde būtu viena svarīga sastāvdaļa. Es aicinātu visus savus draugus un katram būtu jāpadomā par kādu mazu aktivitāti. Vajadzētu gan sporta spēles, gan mūziku, piemēram, dziesmas ar ģitāras pavadījumu, tad kad saule riet.

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Izbaudiet šo dienu un veltiet vismaz vienu mirkli sev! Mīliet sevi un citus, mīlestība ir tas spēks, kas satur šo brīžiem trako pasauli tomēr kopā!

Vārda dienā sveicam arī Aritu Kalnu.

Pastāstiet nedaudz par sevi un savu ikdienu!
Pērn vasarā pabeidzu studijas Liepājas Jūrniecības koledžā un ieguvu kvalifikāciju – loģistikas speciālists. Vēlos studijas turpināt, lai iegūtu bakalaura grādu, finansiāli apstākļu dēļ šobrīd tas nav iespējams. Šobrīd atrodos Vācijā, iepazīstu kultūru, mācos valodu. Eiropas un visas pasaules jauniešu vidū ir diezgan aktuāli pieteikties "Au – pair" darbam daudzās pasaules valstīs, arī es esmu pieņēmusi šo izaicinājumu. Dzīvoju viesu ģimenē un darbadienās rūpējos par viņu bērniem – gatavoju pusdienas, iesaistos rotaļās un vedu uz deju nodarbībām. Nedēļas nogalēs satiekos ar citām "Au – pair" meitenēm no dažādām pasaules valstīm. Kopīgi rīkojam izbraukumus, ejam uz pasākumiem un izklaidējamies.

Kāds ir ideāls dienas sākums?
Piecelties pulksten 7 no rīta un vismaz stundu izskriet caur tuvējo mežu, šeit ierīkoti speciāli celiņi sporta mīļotājiem. Tā uzņemos enerģiju visai dienai!

Kas jūs iedvesmo?
Mani iedvesmo jaunie draugi, kurus esmu šeit iepazinusi. Atrodos kultūras gammas sajaukumu epicentrā, jo katru nedēļu iepazīstu kādu jaunu cilvēku, kurš atbraucis no Madagaskaras vai Kolumbijas, katram ir savs temperaments, no katra tu kaut ko iegūsti, kādu jaunu atziņu dzīvei, vai arī  velodraugu svētdienai.

Vai jums ir kāds īpašs vaļasprieks?
Vaļasprieks, hmm, laikam dejošana! Lai gan pēdējos gadus nācies to visu nobīdīt maliņā studijām un darba dēļ. Vienmēr priecājos, kad ir iespēja aiziet uz kādu pasākumu, kur var izdejoties. Patīk atpūsties pie dabas, izbraukt ar riteņiem vai iet pārgājienos.

Kura ir Liepājas skaistākā vieta? Ko pilsētā gribētos citādāku?
Viennozīmīgi pludmale. Esot Liepājā, it sevišķi vasarā, tā ir vieta, kur uzturos visbiežāk. Saule, jūra, vējš. Šobrīd Liepājā viss notiek un attīstās, katru reizi atgriežoties, Liepāja mainās!

Vai ir kāds pasākums vai notikums, ko tuvākajā laikā plānojat apmeklēt un to ieteiktu arī citiem?
Brāļa dzimšanas diena vasarā!

Kā vislabāk pavadīt savus svētkus?
Kopā ar draugiem, ģimeni. Lustīgā noskaņojumā. Pirtiņā!

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Katrā dienā atrodiet par ko priecāties. Ar smaidu caur dzīvi! Lai jums visiem brīnišķīga diena!