Lai piedalītos XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, šajās dienās uz Rīgu dodas mūspuses kori un deju kolektīvi, informē Liepājas pašvaldība.

Tradicionāli koristus ceļā uz Dziesmu svētkiem šodien, 7.jūlijā, pavadīja arī Liepājas pilsētas domes vadība, dāvājot ceļamaizi – saldas ķiršogas – savukārt dziedātāji atbildēja ar spēcīgo dziesmu "Saule, Pērkons, Daugava", ko jau pēc dažām dienām izdziedās Mežaparka Lielajā estrādē.

Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, kā arī viņa vietnieki Vilnis Vitkovskis un Gunārs Ansiņš šodien uz Dziesmu svētkiem Rīgā pavadīja Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas meiteņu kori un vadītāju Inetu Kauliņu, savukārt trešdien, 8.jūlijā, no ģimnāzijas ceļā dosies Jēkaba Ozoliņa vadītais jauktais koris. Abi kori pārstāvēs Liepāju koru fināla konkursā.

Kā jau vēstīts iepriekš, koru fināla konkursā 8.jūlijā no Liepājas piedalīsies divi kori – Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas 10.–12. klašu jauktais koris diriģenta Jēkaba Ozoliņa vadībā un ģimnāzijas meiteņu koris Inetas Kauliņas vadībā. Šajā koncertā savu sniegumu skatītājiem rādīs Latvijas labākie skolu kori, kuri atlases skatēs saņēmuši augstāko žūrijas novērtējumu. Koncertu būs iespēja skatīties arī tiešraidē internetā www.ltv.lv. Turēsim īkšķus par savējiem!

Pavisam Dziesmu svētkos no Liepājas piedalās 13 kori ar vairāk nekā 500 dalībniekiem, informē Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs.