Uz portāla irliepaja.lv jautājumiem atbild Saeimas deputāts un nu arī Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) Liepājas nodaļas vadītājs Uldis Budriķis.


Kā veicas JKP Liepājas nodaļai? Kur liepājnieki var satikt nodaļas vadību?
Esam vairāk nekā četrdesmit biedri nodaļā, un pārsteidzošākais, ka pēdējā laikā mums vēlas pievienoties tieši gados jauni liepājnieki. Lai gan konservatīvisms nav tas, kas parasti uzrunā jaunatni, redzot mūsu darbību Saeimā un valdībā, arī jauni cilvēki vēlas mums pievienoties.


Daži biedri mums ir arī no topošā Dienvidkurzemes novada.


Pirms divām nedēļām nodaļas valde nolēma iecelt mani par nodaļas vadītāju un Ivo Tikumu par vadītāja vietnieku. Pamatojums – esmu kā tilts starp nodaļu un Saeimu, nodaļu un partijas valdi.


JKP nav sava pastāvīga biroja, īrējam telpas, kad tas nepieciešams, piemēram, sapulcēm.


Domāju, ka nav lietderīgi pastāvīgi uzturēt biroju, algot biroja darbinieku. Es kā Saeimas deputāts cenšos reizi mēnesī tikties ar vēlētājiem,


iepriekš paziņojot par to ar mediju starpniecību. Jāteic, ka liepājnieki ir ļoti aktīvi, pēdējo reizi, kad tikāmies Latviešu biedrības namā, pat veidojās rinda!


Nākamā tikšanās man ieplānota 28. februārī.


Vai JKP gatavojas startēt pašvaldību vēlēšanās Liepājā?
Noteikti piedalīsimies vēlēšanās Liepājā. Lai arī iestrādes pašvaldību vēlēšanām ir, šobrīd visi partijas spēki koncentrēti labam startam ārkārtas vēlēšanās Rīgā. Tas jau ir pavisam drīz, 24. aprīlī.


Pēc tam gatavosimies 2021. gada pašvaldību vēlēšanām.


Vai Liepājā nāksiet ar savu sarakstu vai kopā ar vēl kādu politisko spēku?
Mums ir pietiekami daudz spēcīgu biedru, lai veidotu savu sarakstu, tomēr


neizslēdzam apvienošanos ar līdzīgi domājošiem politiskiem spēkiem.


Konkrētu sarunu, piedāvājumu vēl nav bijis, tikai savstarpēja taustīšanās.


Kā sokas darbs Saeimā? Pie kādām iniciatīvām strādājat? Ko izdevies panākt?
Uzskatu, ka nopietni jāapsver ostas pārvaldības modeļa maiņa, taču runājot par ostu tēmu, esmu iesniedzis grozījumus likumā par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās, paredzot jaunu atbalsta instrumentu investīciju piesaistei, kas būtiski mainīs SEZ piedāvājumu investoru acīs.


Būtiskākais panākums ir neērto likumu izcelšana no atvilktnēm, piemēram, beidzot tika dotas Valsts kontrolei sviras, lai piedzītu no valsts amatpersonām līdzekļus, ja tie ir nelikumīgi izšķērdēti.


Pagājušo nedēļu tika nodots komisijām skatīšanai manis izstrādātais likumprojekts cīņā ar viltus ziņu klikšķu biznesmeņiem “Grozījumi Krimināllikumā”,


kas paredz noteikt kriminālatbildību par panikas (trauksmes) celšanu mantkārīgos, komerciālos nolūkos. Tas lielā mērā saistīts ar viltus ziņu izplatību par korona vīrusa saslimušajiem Cēsīs un citām viltus ziņām, kas pārkāpj jebkādas saprāta robežas.


Kopējā politikā esam panākuši plāna 3x500 (minimālā alga, neapliekamais minimums algai, neapliekamais minimums pensijai) izpildi. Pirms vēlēšanām politiskie konkurenti norādīja, ka tas nav iespējams, taču, esot varas pozīcijās, mūsu aprēķinos balstīta politika attaisnojās.


Mēs esam iemācījušies, ka vārds “neiespējami” ir tikai viedoklis, ne fakts. Šogad minimālā alga ir 430, nākošgad 500.


Plānošanas dokumentos ir iezīmēts arī straujš neapliekamā minimuma kāpums. Runājot par minimālo pensiju, ir panākts lielākais pensiju indeksācijas apjoms neatkarīgās Latvijas vēsturē.

Darbs notiek.