Tā kāda liepājniece komentēja piedzīvoto 18. maija pusdienlaikā pie Ganību ielas Veco ļaužu mājas.


Izrādās, tur negaidītu un sirsnīgi pacilājošu muzikālo sveicienu Jūras spēku orķestris sniedza Sociālā dienesta Veco ļaužu dzīvojamās mājas iedzīvotājiem un darbiniekiem, kuriem pa mājas logiem un pagalmā bija iespēja noklausīties muzikālu sveicienu aizvadītajā Ģimenes dienā, portālu irliepaja.lv informēja Gunta Jākobsone, pašvaldības Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste.


Jūras spēku orķestra mūziķi kapteiņleitnanta Uda Locenieka vadībā sniedza 15 minūšu muzikālu priekšnesumu, lai dāvātu svētku izjūtu un uzmundrinātu seniorus, kurus šogad piederīgie nevar apciemot un sveikt svētkos. Tā bija kā pateicība arī mājas  personālam par nesavtīgo darbu šajos īpaši sarežģītos apstākļos.


Tā ka koncerts norisinājās ārpus telpām mājas pagalmā, iedzīvotāji mūziķu uzstāšanos vēroja pa ēkas logiem un pagalmā uz soliņiem saulītē, t.i. drošā attālumā no mūziķiem.


Pacilāti bija gan iedzīvotāji, kuriem kājas arī kustējās līdzi mūzikas ritmiem, gan mūziķi, kuri tika pavadīti ar ovācijām. Prieku par šādu negaidītu pārsteigumu pauda arī Veco ļaužu mājas vadītāja Diāna Bikova: "Šobrīd kopā sanākšana svētku reizēs mūsu ļaudīm, no kuriem daudzi jūtas vientuļi, izpaliek. Šīs sirsnīgais sveiciens pašā pavasara ziedonī bija kā dubultprieks mūsu mājas iedzīvotājiem un darbiniekiem, jo pēdējā kopā sanākšana mums bija pirms vairāk nekā pusgada. Liels paldies Jūras spēku orķestra mūziķiem par jauko  pārsteigumu!"


"Mūziķu un arī karavīru-mūziķu sūtība ir dāvāt cilvēkiem prieku. Sociālās aprūpes iestādes izvēlētas tāpēc, ka šobrīd tieši šo institūciju darbiniekiem un iemītniekiem uzmundrinājums nepieciešams visvairāk. Šāda un līdzīga veida zibakcijas jau kopš pagājušā gada pavasara mums ir izveidojusies kā tradīcija gan Rīgā, gan dažādās pilsētās visā Latvijā, ko īsteno visi trīs Latvijas militārie orķestri", stāsta Jūras spēku orķestra priekšnieks, kapteiņleitnants Uldis Locenieks.