Piektdien, 3. jūnijā, koncertzālē "Lielais dzintars" Radio ielā 8, no pulksten 10 līdz 15 norisināsies forums "#atbalstsuzņēmējiem – impulss jaunam izrāvienam", kurā uzņēmēji varēs iegūt ne tikai vērtīgas uzņēmējdarbības zināšanas un bezmaksas konsultācijas, bet arī bez maksas apgūt un pieslēgt mūsdienīgus digitālos rīkus, piemēram, e-parakstu un e-adresi, lai saziņa ar valsts un pašvaldību iestādēm būtu ātrāka, ērtāka un drošāka, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Visiem uzņēmējiem no 2023. gada 1. janvāra e-adrese būs obligāta, tāpēc tās savlaicīga pieslēgšana un ieviešana uzņēmumā, kā arī apgūšana ikdienas darbā ir īpaši svarīga. E-adrese ir viens no mūsdienīgākajiem rīkiem, kā uzņēmējiem efektīvi pārvaldīt savu biznesu, atrodoties jebkurā vietā pasaulē, turklāt e-adreses lietošana ikdienā ievērojami ietaupa laiku, nodrošinot vēl efektīvāku uzņēmuma darbību un lielākas peļņas iespējas.  

"Mēs plānojam vasaras laikā apmeklēt pēc iespējas vairāk vietu un uzrunāt pēc iespējas vairāk uzņēmēju, jo, kā rāda prakse, ikviena jauna lieta un sistēma prasa zināmu ieviešanas un adaptācijas laiku, kaut arī pati e-adreses pieslēgšana ir paveicama vien ar pāris klikšķiem. E-adreses izveidošana ir ātra un vienkārša, taču ieguvums, ko tā dod, ir ilgtermiņa ieguldījums – atļauju, izziņu vai pieteikumu saņemšana vai nosūtīšana ir teju momentāna, salīdzinot ar ilgo un apgrūtinošo papīra korespondences apriti," stāsta Uģis Bisenieks, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Valsts pārvaldes pakalpojumu attīstības departamenta direktors.

Lai pasākuma laikā izveidotu e-adresi un eParakstu, līdzi jāņem eID karte un tās PIN kodi vai eParaksts mobile, vai arī personu apliecinošs dokuments un internetbankas piekļuve. Dalība pasākumā ir bez maksas.

Par e-adreses ieguvumiem un tās pieslēgšanu privātām un juridiskām personām vairāk var uzzināt mana.latvija.lv.