Bērnu rehabilitācijas centra "Poga" un veikalu tīkla "Maxima Latvija" kopīgajā labdarības akcijā no janvāra līdz jūnijam ir saziedoti 106 979,46 eiro, no tiem 3537,82 veikalos Liepājā.

Akcija notiek lai veicinātu rehabilitācijas nozares attīstību bērniem ar kustību traucējumiem un sabiedrības izpratni par bērnu vajadzībām un integrāciju sabiedrībā, SIA "Maxima Latvija" Korporatīvo attiecību departamenta direktors Jānis Beseris.

No kopējā ziedojumu apmēra 78 589,12 eiro saziedojuši veikalu "Maxima Latvija" pircēji visā Latvijā ziedojumu kastītēs un piedaloties produktu akcijā, 23 397,34  eiro – labdarības fonda "Ziedot.lv" portāla apmeklētāji, 5000,00 eiro ziedojis uzņēmums “Latvijas Zaļais punkts".
 
Pateicoties saziedotajiem līdzekļiem 194 bērni ir saņēmuši "Daktera Pogas" neirologa konsultācijas, tāpat bērni saņēmuši 414 ergoterapijas nodarbības. 58 mazie pacienti saņēma masāžas kursus, 60 bērni piedalījās “Labsajūtas programmā", savukārt vēl 33 pacienti saņēma speciālistu novērtēšanu. Ar ziedojumu palīdzību "Poga" speciālistiem bijusi iespēja arī papildināt savas zināšanas – 4 speciālistiem tika nodrošināta tālākizglītība, savukārt regulāras supervīzijas bija iespēja nodrošināt visiem centra speciālistiem. Par savāktajiem ziedojumiem tāpat aprīkots arī jauns "TheraSuit" kabinets.

"Mīļš paldies "Maxima" pircējiem un draugiem par atbalstu rehabilitācijas centram "Poga". Ar jūsu atbalstu ik dienu kāds bērns saņem rehabilitāciju, kas palīdz sasniegt jaunas virsotnes. Pagājušā gadā pateicoties jums, “Poga" ir palīdzējusi 672 pacientiem saņemt rehabilitāciju. Pacienti ir apmeklējuši 7419 nodarbības un saņēmuši 1649 konsultācijas, lai bērni un jaunieši ar kustību traucējumiem pietuvotos sapnim reiz staigāt un būt tādiem pašiem kā vienaudžiem," stāsta labdarības fonda "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.

"Aizvadītajā gadā kopā ar bērnu rehabilitācijas centru "Poga" uzsākām šo labdarības akciju ar mērķi palīdzēt sasniegt cilvēkus un aktualizētu problēmjautājumu par bērniem ar kustību traucējumiem un viņu vajadzībām plašākā sabiedrības lokā. Viena no “Maxima" vērtībām vienmēr ir bijusi ģimene, tādēļ priecājamies, ka ikdienā varam palīdzēt bērniem ar kustību traucējumiem un padarīt ikdienu gan bērniem, gan viņu ģimenēm labāku un vieglāku," norāda "Maxima Latvija" korporatīvo attiecību departamenta direktors Jānis Beseris.
 
Visvairāk bērniem ar kustību traucējumiem "Maxima Latvija" veikalos ziedojuši pircēji Rīgā (24 649,32 eiro), Jelgavā (3025,73 eiro), Daugavpilī (2646,90 eiro), Rēzeknē (2294,53 eiro), Dobelē (1392,37 eiro), Valmierā (1394,42 eiro), Jēkabpilī (1365,49 eiro), Jūrmalā (1051,39 eiro), kā arī Ogrē, kur saziedoti tikuši kopumā (1089 eiro).

Ziedot bērnu ar kustību traucējumiem atbalstam iespējams labdarības fonda "Ziedot.lv" mājaslapā, zvanot pa labdarības tālruni 90067007, visos "Maxima Latvija" veikalos – ziedojumu kastītes pie kasēm. Ziedojumus administrē labdarības fonds "Ziedot.lv" un tie tiek izlietoti rehabilitācijas procedūru nodrošināšanai bērniem ar kustību traucējumiem, inovāciju ieviešanā, kā arī speciālistu izglītošanā rehabilitācijas centrā "Poga".