Šodien, 8. decembrī, SIA Depozīta Iepakojuma Operators (DIO) sadarbībā ar labdarības organizāciju Ziedot.lv uzsāk ziedošanas iniciatīvu "Ziedo savu depozītu", kuras ietvaros lietotāji varēs ziedot depozīta maksu par nodotajiem dzērienu iepakojumiem taromātu tīklā visā Latvijā .

Depozīta maksu būs iespējams novirzīt trīs dažādām labdarības iniciatīvām – Ukrainas bēgļu bērniem Latvijā, trūcīgiem senioriem un dzīvnieku patversmēm visā Latvijā. Ziedošanas funkciju taromātos plānots saglabāt visu depozīta sistēmas darbības laiku, informē uzņēmuma "Depozīta Iepakojuma Operators" mediju koordinatore Dārta Katrīne Salna.

"Šis gads ir bijis izaicinājumiem pilns gan pie mums, gan ārpus valsts robežām, tādēļ esmu ļoti gandarīts, ka jau pirmā depozīta sistēmas darbības gada laikā varam nodrošināt iespēju depozīta sistēmas lietotājiem iesaistīties šajā iniciatīvā un palīdzēt tiem, kuriem tas ir nepieciešams visvairāk. Depozīta sistēma ir kļuvusi par mūsu ikdienas sastāvdaļu un no šodienas iegūst jaunu pievienoto vērtību – papildu depozīta iepakojumu atgriešanai iedzīvotājiem nu būs pieejami vairāk nekā 1000 ziedošanas punkti taromātos visā Latvijā. Aicinu ikvienu, kura maciņš to atļauj, nākamajās taras nodošanas reizēs iepazīties ar jauno ziedošanas iespēju. Tāpat vēlos pateikties mūsu uzticamajiem partneriem Ziedot.lv, kuri uzņēmās nodrošināt šo ziedojumu pārtapšanu praktiskā palīdzībā," komentē SIA "Depozīta Iepakojuma Operators" valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs: "Būtiski, ka depozīta sistēma tiek attīstīta, tādēļ prieks, ka no šodienas tā piedāvā iespēju iedzīvotājiem ziedot kādam no trim labdarības mērķiem – Ukrainas bēgļu bērniem, trūcīgiem senioriem un dzīvnieku patversmēm. Šī desmitgade sākusies ar īpaši sarežģītiem izaicinājumiem, kas liek pārvērtēt kā mūsu ikdienas paradumus, tā vērtības, un arī šobrīd ir vitāli svarīgi sniegt palīdzīgu roku grūtībās nonākušajiem un atbalstīt līdzcilvēkus, lai kopīgiem spēkiem mēs varētu pārlaist ziemu un apņēmīgi iesoļot jaunajā gadā. Aicinu piedalīties šajā labdarības akcijā un izmantot ziedojuma funkciju depozīta sistēmā!"


"Depozīta Iepakojuma Operators izvēlējies trīs sabiedrībai būtiskus virzienus, kuriem nepieciešama visu iedzīvotāju līdzdalība. Lai arī depozīta nodošana ir jauna pieredze mums visiem, ticam, ka tieši šī sociāli atbildīgā pieeja palīdzēs darīt labus darbus. Novērtējam DIO iniciatīvu, jo tā vienlaikus sasniedz divus mums visiem svarīgus mērķus – vides aizsardzība un sociālā drošība," komentē Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Kā veikt ziedojumu taromātā?
Veikt ziedojumu taromātā ir ļoti vienkārši – kad visi tukšie depozīta iepakojumi ir nodoti, lietotājam jāspiež uz ekrānā redzamās pogas "Ziedot" un jāizvēlas viens no trim labdarības virzieniem, kuram viņš vēlas novirzīt depozīta maksu. Sesijas noslēgumā nepieciešams apstiprināt veikto izvēli, nospiežot pogu "Ziedot!". Jāpiebilst, ka pēc divkārtēja apstiprinājuma veikto ziedojumu nav iespējams atcelt.

Vienā darbības sesijā iespējams ziedot tikai vienam labdarības virzienam, taču, ja lietotājs vēlas ziedot arī citam virzienam, tad iepakojumi jānodod vairākos piegājienos, katru reizi izvēloties citu labdarības iniciatīvu. Savukārt, ja lietotājs vēlas ziedot tikai daļu no depozīta maksas, arī tad iepakojumi jānodod vairākos piegājienos – vienu daļu ziedojot, bet par otru daļu saņemot kuponu atprečošanai veikalā tāpat, kā tas darbojies līdz šim.

Kādiem virzieniem var ziedot?

Veicot ziedojumu taromātā, depozīta maksu iespējams novirzīt trīs dažādām labdarības iniciatīvām – Ukrainas bēgļu bērniem Latvijā, trūcīgiem senioriem un dzīvnieku patversmēm visā Latvijā. Līdzekļi, kas tiks ziedoti Latvijā nonākušo ukraiņu bērniem, tiks izmantoti bērnu pamatvajadzību nodrošināšanai – ziemas apaviem un apģērbam, veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, skolas piederumu iegādei un citām akūtām lietām. Ziedojot trūcīgiem senioriem, saziedotie līdzekļi tiks izlietoti atbilstoši senioru vajadzībām, piemēram, zāļu, pārtikas un malkas iegādei, zobu protēžu apmaksai u.c. Savukārt dzīvnieku patversmēm saziedoti līdzekļi tiks novirzīti barības iegādei.

Ziedošanas projekts realizēts sadarbībā ar labdarības organizāciju Ziedot.lv, kas uzņēmusies rūpes par saziedoto līdzekļu nogādāšanu līdz grūtībās nonākušajiem. Projekts tapis sadarbībā ar stratēģiskās komunikācijas aģentūras "VA Communications", radošās aģentūras "Guilty Ogilvy", mediju aģentūras "Inspired", zvērinātu advokātu biroja "Ellex Kļaviņš" un taromātu ražotāja "Tomra Systems ASA" bezmaksas atbalstu.

Aktuālā informācija par depozīta sistēmu pieejama mājaslapā www.depozitapunkts.lv, kā arī "Depozīta punkts" Facebook un Instagram kontos.