IV Starptautiskā bērnu baleta festivāla ietvaros tā organizētāji aicina apmeklēt mākslas un grafikas darbnīcas meistarklasi bērniem par tēmu "Baleta etīdes".

Tādējādi iedvesmojoties no estampu izstādes "Baleta etīdes", kas tapusi sadarbībā ar Grafikas darbnīcas un mākslas studijas "Galerijā Centrs" pasniedzējiem un visu oktobra mēnesi ir apskatāma Liepājā, kafejnīcā "Darbnīca", meistarklases apmeklētājiem profesionālu pasniedzēju vadībā būs iespēja izveidot pašiem savu mākslas darbu estampu tehnikā, informē organizatoru pārstāve Ingrīda Lūre.

Meistarklases notiks piektdien 23.oktobrī no 18 līdz 20 atpūtas centrā "Libava", Liepājā, Vecā ostmala 29. Festivāla organizatori vērš uzmanību, ka tehnisku iemeslu dēļ ir ticis mainīts iepriekš izsludinātais meistarklašu norises laiks un vieta no koncertzāles "Lielais Dzintars" uz atpūtas centra "Libava" telpām. Dalība meistarklasēs ir bez maksas.

Estamps ir termins, ar ko apzīmē grafisku nospiedumu uz kāda materiāla ar grafikas iespiedtehniku, ar kuras palīdzību var pavairot attēlus. Nospiedums visbiežāk tiek veikts uz papīra, taču to var veikt arī uz pergamenta un auduma. Šos procesus veic pats mākslinieks — grafiķis.

Viena no Starptautiskā bērnu baleta festivāla, kas veltīts baletmeistara Leona Brunava piemiņai, tradīcijām ir kļuvusi ar baleta tēmu saistītu izstāžu atklāšana, tādējādi tematiski apvienojot dejas mākslu ar vizuālo mākslu. Līdz šim festivāla ietvaros savus darbus ir izstādījuši mākslinieki Elizabete Melbārzde, Dace Dēliņa-Lipska un Ivars Heinrihsons, kā arī fotogrāfs Edgars Pohevičs. Šogad papildus estampu izstādes atklāšanai kafejnīcā "Darbnīca" tiek organizētas arī meistarklases bērniem.

Informācija par festivāla norisi atrodama festivāla facebook.com lapā https://www.facebook.com/liepajabalets, kā arī Liepājas Baleta deju studijas mājas lapā www.dejapasaka.lv.