Šogad augstākās izglītības iestādes varēs uzsākt topošo studentu reģistrēšanu no 1.jūlija, paredz šodien valdībā pieņemtie noteikumi, ziņo LETA.

Normatīvajā aktā teikts, ka reflektantus pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas augstskolas un koledžas var sākt reģistrēt un uzņemt no 2020.gada 1.jūlija.

Turpretī reflektantus, kuri ir ieguvuši vidējo izglītību ārzemēs un nepretendē uz studijām valsts finansētās studiju vietās vai studiju programmās, kurās ir noteikts studējošo skaita ierobežojums, pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas var sākt reģistrēt un uzņemt jau no 29.aprīļa.

LETA jau ziņoja, ka martā paredzēto svešvalodu eksāmenu valdība nolēma pārcelt uz maiju, taču vēlāk nolēma, ka tas arvien nevarēs notikt. Patlaban 12.klašu skolēniem eksāmenu sesijas pamattermiņš tiek plānots no 2.jūnija līdz 7.jūlijam, savukārt tiem skolēniem, kas centralizētos eksāmenus nevarēs nokārtot šajā laikā, no 9.jūlija līdz 30.jūlijam tiks dots papildtermiņš.

Kā zināms, no 13.marta līdz 12.maijam Latvijā saistībā ar "Covid-19" pandēmiju izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni aizliegumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību. Ārkārtējās situācijas laikā arī mācības Latvijas skolās un augstskolās tiek organizētas attālināti.