Liepājas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZIIC) Dabas māja atver pieteikšanos skolēnu pavasara brīvlaika tematiskajām dienām "Maņas – apkārtējās pasaules orientieri", kuras norisināsies no šī gada 13. līdz 15. martam ZIIC darbības vietā Zirgu salā 2. Nodarbības paredzētas bērniem no 1. līdz  4. klasei, informēja Zinātnes un izglītības inovāciju centra dabas izglītības speciāliste Santa Polīte.

Lai radoši un bagātīgi piepildītu skolēnu laiku šajās pavasara brīvdienās, Dabas mājas sarūpētās aktivitātes ļaus mazajiem pētniekiem iepazīt tik sarežģīto, bet aizraujošo cilvēka maņu un uztveres pasauli, trīs dienu garumā aktīvi piedaloties dažādos eksperimentos un radošajās darbnīcās. Maņa ir spēja uztvert iekšējās un ārējās vides kairinājumus un tos izvērtēt. Tematisko dienu ietvaros tiks izpētītas un iepazītas visas piecas cilvēka maņas – redze, dzirde, oža, garša un tauste.

Ar dažādu eksperimentu un uzdevumu palīdzību būs iespējams noskaidrot – vai tiešām vienmēr var ticēt savām acīm un – vai sajūtas spēj maldināt? Vai pastāv vēl sestā maņa – intuīcija jeb priekšnojauta? Dalībnieki uzzinās, kur acī atrodas lēca un kādam nolūkam tā nepieciešama, kā arī kļūs par trokšņu orķestra biedriem.

Pirmā diena tiks veltīta redzes un dzirdes izpētei, kur tiks veikti gan eksperimenti, gan notiks aizraujoša un nepieredzēta praktiska darbošanās. Būs iespēja piedzīvot vizuālas ilūzijas, apjaušot, cik sarežģīti iekārtota uztvere, kā arī dalībnieki varēs iejusties īsta skaņu mednieka lomā.

Otrajā dienā tiks izzināta ožas un garšas pasaule. Tiks atpazītas smaržas un izgatavots aromātisks pārsteigums pašu rokām. Garšas uztveri ikviens varēs pārbaudīt, piedaloties dažādos garšas eksperimentos, bez tam – neizpaliks īsts pētnieka darbs, iepazīstot tuvāk garšas kārpiņas un to uzdevumus.

Savukārt trešā diena aizritēs, iepazīstot  tausti – mazajiem pirkstiņiem tiks nodrošināti neparasti eksperimenti, jautras aktivitātes un uzdevumi, kuru laikā būs iespēja izprast tik daudzpusīgo šīs maņas pasauli.

Pieteikšanās skolēnu pavasara brīvlaika tematiskajām dienām notiek elektroniski šeit. Nodarbību laiks no pulksten 10 līdz 14, dalības maksa: 30,00 eiro (norēķini tikai bezskaidrā naudā ar bankas karti, ierodoties norises vietā). Dalībnieku skaits ierobežots. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz tālr. 26644834 vai rakstīt e-pastu dabasmaja@liepaja.edu.lv.