Liepājas Universitātē (LiepU) 11. jūnijā īpašā seminārā atvērta Kurzemes Humanitārā institūta vadošās pētnieces Benitas Laumanes monogrāfija “Zvejasrīku nosaukumi Latvijas piekrastē", portāls irliepaja.lv uzzināja augstskolā.


Seminārā, ievērojot pastāvošos noteikumus, bija pulcējušies kolēģi, draugi, grāmatas tapšanā iesaistītie, lai vēlreiz novērtētu profesores Benitas Laumanes milzīgo darbu.


2019. gada pašās beigās iznākušajā monogrāfijā "Zvejasrīku nosaukumi Latvijas piekrastē" valodniece turpina sev tuvu tēmu – zvejniecības leksika latviešu valodā. Monogrāfija ir rezultējusies 507 lappusēs, tajā ir gan melnbalti zīmējumi, gan krāsainas fotogrāfijas, kas vizualizē aprakstīto.


Autore saka: “Grūtums ir aizmirsts, ir gandarījums un sajūta, ka pienākums ir izpildīts."

Benita Laumane teica paldies visiem, ar kuru palīdzību monogrāfija izdota – Kultūras pārvaldei un Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļai, kā arī ikkatram, kura ieguldītais darbs ir palīdzējis tapt grāmatai.


Liepājas Universitātes rektore Dace Markus, sveicot Benitu Laumani, teica: “Benita savulaik šeit ir bijusi studente, un darbu šeit turpina viņas dzimta. Es apbrīnoju šo sievieti un to, ko viņa dara!"