Aprīkojot sabiedriskā transporta vadītāju darba vietu ar papildu drošības līdzekļiem, tādējādi radot lielāku distanci no pasažieriem, no šīs nedēļas personām, kuras ir tiesīgas izņemt bezmaksas brauciena biļetes (personas ar 1. un 2. invaliditātes grupu, pavadoņi personām ar 1. invaliditātes grupu un bērni invalīdi līdz 18 gadiem), tās atkal būs jāizņem pie transportlīdzekļa vadītāja, uzrādot invaliditātes apliecību.

Saistībā ar to, ka valstī ir izsludināta ārkārtas situācija ar mērķi ierobežot vīrusa "Covid–19" izplatību, lai mazinātu pasažieru drūzmēšanos un skaidras naudas apriti, pārējie pasažieri tāpat kā līdz šim brauciena biļetes pie vadītājiem iegādāties nevarēs. Biļeti par braucienu pasažieriem jāiegādājas savlaicīgi mazumtirdzniecības vietās. Aģentūra aicina vienā pirkumā iegādāties vairākas biļetes vai abonementa biļetes, šādi samazinot ne tikai kontaktu skaitu, bet arī ietaupot līdzekļus.

Savukārt monitorējot pasažieru piepildījumu reisos, no otrdienas, 7.aprīļa, 3. maršruta reiss "Pulkveža Brieža iela – M.Ķempes iela" pulksten 6.19 tiks veikts ar diviem autobusiem. Mērķis ir samazināt pasažieru skaitu konkrētajā reisā, izdalot to pa diviem autobusiem, lai pasažieri drošības apsvērumu dēļ varētu ievērot noteikto distanci.

Lai vīrusa "Covid–19" izplatības dēļ pēc iespējas mazinātu iedzīvotāju pulcēšanos un kontaktēšanos, aicinām pasažierus ļoti rūpīgi izvērtēt nepieciešamību izmantot sabiedrisko transportu. Ja tomēr sabiedriskā transporta izmantošana nav atliekama, pasažieri aicināti ļoti rūpīgi vērtēt transportlīdzekļa piepildījumu un nekāpt transportlīdzekļos, kuros nav iespējams ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus, bet sagaidīt nākamo reisu vai jau laikus, zinot situāciju, izvēlēties reisu iepriekš.

Atgādinām, ka personām, kuras ieradušās no ārvalstīm, ir liegts pārvietoties ar sabiedrisko transportu. Atbilstoši valdības lēmumam no 1. aprīļa personām, kuras ir atgriezušās no ārvalstīm, ir jāsamazina tiešs kontakts ar citiem cilvēkiem, tostarp noteikts aizliegums pārvietoties sabiedriskajā transportā, uzņemt viesus, doties privātās vizītēs u.c.

Informāciju sagatavoja Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports".