Ceturtdien, 15.februārī, pulksten 12 tirdzniecības nama "Kurzeme" 3. stāvā tiks atklāta Edītes Ezeriņas personālizstāde "Fotogrāfija mani iedvesmo".

Tajā autore izvēlējusies rādīt fotogrāfijā iemūžinātas Latvijas dabas norises, informē "Kurzeme" mārketinga vadītāja Alīna Skangale/
 
"Katra fotogrāfija, ko uzņemam ir daļa vēstures, bieži vien nozīmīgāka nekā mēs to novērtējam ikdienā. Tā ļauj šķetināt atmiņu kamolu raitāk un precīzāk, bez izskaistinājumiem, izdomājumiem un fantāzijām. Reāls laiks, reāls brīdis, reāls atspoguļojums! Pēc dabas būdama optimiste un uz dzīvi skatoties ar prieku un atvērtību, mīlot cilvēkus un labprāt izejot sabiedrībā, esmu atklājusi, ka man nepietiek tikai ar kontaktiem un darbošanos. Man jau no jaunības laikiem ir paticis skaistākos dzīves mirkļus tvert caur fotokameras aci un iepriecināt draugus, radus un darba kolēģus ar neaizmirstamām fotogrāfijām, pašai tās attīstot un kopējot. Vēlāk, kad radās iespēja pamēģināt filmēt ar 16 mm kino kameru, veidoju filmas, kurās iemūžināju manas dzimtās pilsētas Gulbenes ļaudis un dažādus pasākumus. Ar lielu entuziasmu tiku darbojusies Latvijas kinoamatieru biedrībā. Tas bija neaizmirstams un radošs periods manā mūžā. Mainot dzīves vietu un nonākot vienā no skaistākajām, gleznainākajām vietām Latvijā - nu jau man tik mīļajā Jūrmalā, mana vēlme fotografēt ne tikai palielinājās, bet gan ieguva pavisam citu rakursu. Esmu pateicīga fotostudijai "Aspazija", kuras paspārnē varu darboties un piedalīties izstādēs. Jūtu savu kolēģu labvēlīgo attieksmi, morālo un profesionālo atbalstu. Šī darbošanās studijā ir labākais enerģijas avots šobrīd. Fotografēšana man ir kā tāda zelta maliņa pelēkam ikdienas mākonim. Dod dzīvesprieku un sparu darboties, " tā par sevi un savu iedvesmas avotu stāsta Edīta Ezeriņa.

Edīte Ezeriņa dzimusi 1939.gadā Vidzemē, Gulbenes novadā. Daba, dzīvnieki un putni vienmēr ir bijuši tuvi Edītei. Arī izstādē ir notverti dabas mirkļi dažādās Latvijas vietās un par katru fotogrāfiju ir savs stāsts, kas ir saistīts ar fotogrāfes dzīvi.

Izstāde  TN "Kurzeme" trešajā stāvā būs apskatāma līdz 2. aprīlim.