Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien atbalstīja lēmumprojektu, kas paredz uz ekonomikas ministres Ilzes Indriksones (NA) darbības laiku ekonomikas ministres amatā par Saeimas deputātu apstiprināt skolotāju un filologu Normundu Dzintaru (NA), ziņo LETA.

Dzintaram vēl parlamenta sēdē būs jādod un jāparaksta deputāta svinīgais solījums, pēc kā paredzēts Saeimas balsojums par mandāta apstiprināšanu.

Komisija šodien izskatīja Indriksones iesniegumu par Saeimas deputāta mandāta nolikšanu uz ministres amata pienākumu pildīšanas laiku, kā arī Dzintara iesniegumu, kurā viņš piekrīt uzņemties 13.Saeimas deputāta amata pienākumus uz laiku.

Dzintars kandidēja arī Liepājas pašvaldības vēlēšanās pagājušajā gadā, taču palika "aiz strīpas".

Kā darbavietas viņš norādījis Liepājas Valsts 1.ģimnāziju, kur strādā par latviešu valodas un literatūras skolotāju, Liepājas domē viņš ir Izglītības komisijas loceklis, valdes loceklis Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijā, uzdevumu autors SIA "Uzdevumi.lv", kā arī priekšsēdētāja vietnieks Nacionālās apvienības Liepājas nodaļā.

Indriksone Saeimā ievēlēta no Kurzemes vēlēšanu apgabala.

Kā ziņots, bijušo Ekonomikas ministrijas parlamentāro sekretāri Indriksoni par ekonomikas ministri Saeima iecēla pagājušajā nedēļā.

Valdošajā koalīcijā ietilpstošā Nacionālā apvienība (NA) iepriekš pieprasīja nu jau bijušās iekšlietu ministres Marijas Golubevas (AP) demisiju saistībā ar policijas darbu Uzvaras parkā 10.maijā. NA draudēja, ka gadījumā, ja Golubeva paliks amatā, NA ministri pametīs valdību.

Golubeva pēc tam paziņoja, ka ir zaudējusi premjera uzticību, tāpēc pati atkāpjas no amata. Savukārt Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) NA veiktā "šantāžas mēģinājuma" dēļ pieprasīja amatu atstāt arī nu jau bijušajam ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam (NA).