Saeima šodien atbalstīja valdības veiktos grozījumus ārkārtējās situācijas regulējumā par papildu ierobežojumiem. Valdības divi lēmumi par grozījumiem ārkārtējās situācijas regulējumā jau bija spēkā no to pieņemšanas brīža, un Saeima šodien tos atkārtoti apstiprināja.

Ārkārtējās situācijas rīkojumā precizēts izklaides vietu darba laika ierobežojums no pulksten 8 līdz 23. Tāpat paredzēts atlikt īslaicīgās brīvības atņemšanas soda izpildi un administratīvo arestu izpildi.

Nolemts atteikties no ieslodzīto konvojēšanas pēc procesa virzītāju pieprasījuma, tajā skaitā uz tiesas sēdēm. Tāpat ir paredzēts apturēt ieslodzīto pārvietošanos starp cietumiem, izņemot, ja nepieciešama pārvešana uz Olaines cietuma slimnīcu. Tāpat nolemts atlikt ārvalstīs notiesāto un apcietināto nodošanu un pārņemšanu, norādīja Aizsardzības komisijas vadītājs.

Tāpat precizēta rīcība personām, kas atgriežas no ārvalstīm un pie kādiem simptomiem ir nepieciešams zvanīt uz attiecīgajiem tālruņiem, kā arī precizēta kārtība attiecībā uz sociālo distancēšanos. Rīkojumā noteikti pienākumi personām, kurām ir apstiprināta diagnoze "Covid-19" un viņu kontaktpersonām. Tāpat ir paredzēti izņēmumi no pašizolācijas personām attiecībā uz pasažieru, kravu un tehnisko reisu darbiniekiem, kuriem nav infekcijas pazīmes un kuri nav kontaktpersonas ar slimniekiem.

Tāpat rīkojumā ir papildināti nosacījumi par virsstundām iestādēm, kā arī par ceļošanas dokumentiem.

Jau vēstīts, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar "Covid-19" vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Latvijā koronavīrusa izraisītā slimība "Covid-19" pēdējā diennaktī konstatēta vēl 25 cilvēkiem, tādējādi kopumā Latvijā ar šo slimību inficēti 111 pacienti.