Latvijas Ārlietu ministrija saņēmusi no Krievijas vēstniecības Latvijā lūgumu saskaņot Krievijas prezidenta vēlēšanu pirmstermiņa izbraukuma balsošanas vietu organizēšanu 12 Latvijas pilsētās.

Ministrijā norādīja, ka papildu vēlēšanu iecirkņiem Rīgā, Daugavpilī un Liepājā vēstniecība lūgusi saskaņot arī pirmstermiņa izbraukuma balsošanas vietu organizēšanu 12 Latvijas pilsētās, un šis lūgums pašlaik tiek izvērtēts, ziņo LETA.

ĀM skaidroja, ka plāno sniegt atbildi uz lūgumu nākamās nedēļas laikā.

Krievija lūgusi Igaunijai ļaut ierīkot prezidenta vēlēšanu iecirkņus pilsētās, kurās kompakti dzīvo Krievijas pilsoņi. Tomēr Igaunijas Ārlietu ministrija norādīja, ka iecirkņus drīkstēs atvērt tikai Krievijas vēstniecībā Tallinā, tās konsulārajā nodaļā Tartu, kā arī ģenerālkonsulātā Narvā.

Tāpat Maskava lūgusi Lietuvu atļaut palielināt to vietu skaitu, kurās Krievijas pilsoņi, kas atrodas Lietuvā, varēs balsot martā gaidāmajās Krievijas prezidenta vēlēšanās. Lietuvas Ārlietu ministrija paziņoja, ka patlaban izskata Krievijas lūgumu.

Krievijas prezidenta vēlēšanas plānotas 18.martā un paredzams, ka tajās uzvarēs līdzšinējais Krievijas valsts galva Vladimirs Putins.