Liepājas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" Liepājas filiāli ikvienu aicina uz bezmaksas lekciju "Palutini sevi ar fizisko slodzi", ar kuru Liepājā viesosies sertificēts ergoterapeits Rūdolfs Cešeiko. Lekcijas mērķis ir informēt par fiziskās slodzes nepieciešamību gan hronisku slimību gadījumā, gan slimību profilaksē, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Lekcija norisināsies 16.janvārī pulksten 13 Jūrmalas ielā 22 (Interesantu cilvēku kluba zālē 2.stāvā).

Rūdolfs Cešeiko ir fizisko aktivitāšu fiziologs, Rīgas Stradiņa universitātes doktorants, ergoterapeits. "Pretēji iepriekš pieņemtajam, ka "slimniekam vajag tikai atpūsties", pētījumi pierāda, ka pareiza, intensīva fiziskā slodze palīdz samazināt nogurumu, veicina atveseļošanos un izturību, kalpojot arī kā profilakse turpmākam," akcentē R. Cešeiko.

Uz lekciju aicināts ikviens interesents, tai skaitā veselības sporta speciālisti, treneri.

Tāpat ir iespēja pievienoties onkoloģisko pacientu un to atbalsta personu atbalsta grupas nodarbību ciklam "Kā saprasties ar tuviniekiem", kur keramiķes Antras Mazikas vadībā labākai sevis un savstarpējo attiecību izpratnei tiks izmantota darbošanās ar mālu, modelēšana un plastikas mākslas elementi. Pavisam būs trīs nodarbības - 21.janvārī, 18.februārī un 17.martā keramikas darbnīcā Dārza ielā 46. Nodarbības sākums pulksten 18.

Papildu informācija vai pieteikšanās lekcijai un atbalsta grupai, sazinoties ar onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" Liepājas nodaļas vadītāju Ilzi Vainovsku pa tālruni: 28 343 138 vai e-pastu: liepaja@dzivibaskoks.lv.

Lekciju un atbalsta grupu organizē Liepājas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar onkoloģisko pacientu biedrību "Dzīvības koks", tās tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" ietvaros.

Papildu informācija: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas veselības Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļā, zvanot pa tālruni 63 404 747 vai rakstot veseliba@liepaja.lv.