Pakāpeniski samazinoties ar "Covid-19" saslimušo skaitam, atjaunosies arī brīva kustība pār valstu robežām, aģentūrai LETA uzsvēra Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris, ziņo LETA.

Latvijas prezidents Egils Levits ir izteicies, ka pēc Baltijas valstu lēmuma no 15.maija atvērt savas iekšējās robežas iedzīvotāju brīvai kustībai nākotnē šai pārvietošanās telpai varētu pievienoties arī Polija un Somija.

Beķeris norādīja, ka saskaņā ar Eiropas Komisijas vadlīnijām ierobežojumi jāatceļ uzmanīgi, vērtējot katras valsts epidemioloģisko situāciju un tās attīstību.

"Jau šobrīd Igaunija ir atvērusi savstarpējo robežu ar Somiju tiem, kuri strādā vienā valstī un dzīvo otrā. Tāpat arī Lietuva un Polija ir ieviesušas šādus atvieglojumus strādājošajiem otrpus robežai," sacīja Beķeris.

Pēc viņa sacītā, patlaban drošības un vēl pagaidām nestabilās situācijas dēļ valstis ļoti piesardzīgi skatās uz lielu iedzīvotāju kustību pār robežām. Ja pirmās atvērtās robežas pēc kāda brīža parādīs jaunā koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" izplatības samazināšanos, tad nebūs pamata uzturēt ceļošanas ierobežojumus.

LETA jau rakstīja, ka no 15.maija atjaunoti gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa pārvadājumi uz Lietuvu un Igauniju.

Valdība rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu iekļāvusi punktu, kas paredz ar pagājušās nedēļas piektdienu atsākt starptautiskos pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa pārvadājumus uz Lietuvu un Igauniju vai no Lietuvas un Igaunijas.

Valdība lēma, ka satiksmes ministram būs atļauts izdarīt izņēmumus attiecībā uz starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem. Satiksmes ministrs varēs noteikt ierobežojumus un nosacījumus starptautisko pasažieru gaisa pārvadājumu, jūras pārvadājumu, autopārvadājumu un dzelzceļa pārvadājumu veikšanai.

Kā jau ziņots, Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" pēc visu nepieciešamo atļauju saņemšanas, pirmdien atsāka tiešos lidojumus no Tallinas uz Amsterdamu, Kopenhāgenu un Oslo, bet no 25.maija - uz Viļņu, aģentūru LETA iepriekš informēja "airBaltic" pārstāve Alise Briede.