Ārlietu ministrijas (ĀM) Ekonomisko attiecību un attīstības sadarbības politikas departamenta direktore Alise Balode otrdien pasniedza Godīgas tirdzniecības balvu uzņēmumam "Trelleborg Wheel Systems Liepaja LSEZ", ziņo LETA.

"Trelleborg Wheel Systems Liepaja LSEZ" ir lauksaimniecības un mežsaimniecības tehnikas riteņu disku ražotājs. Tas pieder Zviedrijas uzņēmumam "Trelleborg Wheel Systems Holding". Kā liecina "firmas.lv" dati, 2020.gadā uzņēmums strādājos ar nepilnu 15 miljonu eiro apgrozījumu un gandrīz 2 miljonu eiro zaudējumiem.

Kā aģentūru LETA informēja ministrijā, šādu balvu ĀM pasniedz astoto gadu pēc kārtas kā atzinību uzņēmumiem, kuri savā darbībā ievēro ilgtspējas un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) atbildīgas uzņēmējdarbības standartus.

Uzsverot godīgas tirdzniecības nozīmību, Balode atzīmēja, ka šogad balvu saņem uzņēmums, kurš veiksmīgu ekonomisko sniegumu apvieno ar godīgumā un ilgtspējā balstītu uzņēmējdarbību un attiecību veidošanu ar darbiniekiem, klientiem un piegādātājiem. Viņa uzsvēra, ka atbildīga uzņēmējdarbība šodien ir ne tikai pienākums un atbildība, bet arī gudra izvēle un iespēja izvirzīties līderos.

Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane pauda gandarījumu, ka Ilgtspējas indeksa ikgadējā izvērtējumā piedalās arvien vairāk Latvijas uzņēmumu, kas īsteno atbildīgu, godprātīgu un ilgtspējīgu uzņēmējdarbības praksi.

"Mūsdienu pasaulē veiksmīgi spēs pastāvēt tikai tie uzņēmumi, kuri sapratīs, ka jebkuras organizācijas atbildība sniedzas daudz tālāk par tās biroja durvīm vai teritorijas vārtiem. Godīgai attieksmei pret darbiniekiem, klientiem, piegādātājiem un citām ietekmes pusēm jau šobrīd var izrādīties izšķiroša loma gan konkurences cīņā, gan arī cīņā par talantiem," norādīja Helmane.

"Trelleborg Wheel Systems Liepaja LSEZ" iepirkumu vadītājs Andris Šniceris novērtēja balvu kā atzinību, ka uzņēmums ikdienā īsteno vienu no četrām pamatvērtībām – atbildību, kas izpaužas ne tikai rūpēs par saviem darbiniekiem un sabiedrību, bet arī vienlīdzīgās attiecībās ar saviem piegādātājiem un klientiem.

Šniceris atzīmēja, ka uzņēmums labprāt dalās ar zināšanām un mācās no citu labās prakses, lai vairotu pozitīvu pieredzi un nodrošinātu nepārtrauktu izaugsmi gan mūsu uzņēmumā, gan mūsu sadarbības partneros. Viņš norādīja, ka nolūks ir veidot sadarbību, kur uzņēmums var paļauties uz abpusēju atbildību par produktu un pakalpojumu kvalitāti, drošību un uzticamību.

Godīgas tirdzniecības balva ir ĀM iniciatīva, lai apbalvotu uzņēmumus, kas ārējā tirdzniecībā vai ražošanā ievēro OECD izstrādātos korporatīvās sociālās atbildības principus. Balva tika dibināta 2015.gadā kā viena no ĀM, Korporatīvās Ilgtspējas un atbildības institūta un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras kopīgi īstenotajām aktivitātēm "Eiropas gada attīstībai" ietvaros. Uzņēmumi tiek vērtēti atbilstoši Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta ekspertu izstrādātajiem kritērijiem Ilgtspējas indeksā.

Ilgtspējas indekss ir stratēģisks vadības instruments, kas balstīts uz starptautiski atzītu metodoloģiju, palīdzot Latvijas uzņēmumiem diagnosticēt savas darbības ilgtspēju un korporatīvās atbildības līmeni. Vienlaikus tas sabiedrībai, valsts un nevalstiskajām organizācijām sniedz objektīvus kritērijus, lai uzslavētu un atbalstītu tādus uzņēmumus, kuri palīdz stiprināt Latvijas ekonomiku ilgtermiņā.

Šogad balva tiek pasniegta astoto reizi: 2015.gadā Godīgas tirdzniecības balvu saņēma SIA "Schwenk Latvija", 2016.gadā – VAS "Latvenergo", 2017.gadā – SIA "RIMI Latvia", 2018.gadā – akciju sabiedrība "SEB banka", 2019.gadā – SIA "Latvijas Mobilais Telefons", 2020.gadā – "Atea Global Services" un 2021.gadā – SIA "Latvijas Mobilais Telefons".