Ceturtdien ar svinīgu pasākumu Liepājas domē noslēdzās vides izglītības akcija "Domā par nākotni!", kuras laikā tika sveikti akcijas dalībnieki un novērtēti rezultāti.

Akcijā iesaistījušās skolas kopā sašķirojušas gandrīz 12 tonnas makulatūras un 271 kilogramus PET izstrādājumus, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ķēde.

Akcijā iesaistījās sešas Liepājas vispārizglītojošās iestādes: Raiņa 6. vidusskola, Ezerkrasta sākumskola, vakara (maiņu) vidusskola, J. Čakstes 10. vidusskola, 15. vidusskola un A. Puškina 2. vidusskola. Akcijas laikā šajās skolās notika atkritumu dalīta savākšana un sašķirotos atkritumus savāca un svēra atkritumu apsaimniekošanas kompānija "Nordia".

Skolu konkurencē visaktīvākie šķirotāji un 1. vietas un galvenās balvas Ls 500 ieguvēji ir Ezerkrasta sākumskola, kas sašķiroja vairāk nekā 9 tonnas makulatūras un 165 kilogramus PET izstrādājumus. 2. vietu un balvu 300 Ls vērtībā ieguva Raiņa 6. vidusskola, 3. vietas un balvas 150 Ls vērtībā ieguvēji ir vakara (maiņu) vidusskola. Pārējās skolas saņēma atzinību un balvu 50 Ls vērtībā.

Pasākuma laikā tika sveikti arī konkursa "Tā šķiroju es!" dalībnieki. Konkursa laikā skolēni gan individuāli, gan grupās tika aicināti fiksēt zīmējumu, fotogrāfiju, video filmiņu un citos veidos, kā viņi šķiro atkritumus mājās, skolā vai kur citur. Sagatavotie materiāli bija izstādīti un parādīti akcijas noslēguma pasākumā. Konkursā 1. vietu ieguva Ezerkrasta sākumskolas 2.c klases skolniece Žanete Griniece ar video par atkritumu šķirošanu viņas mājas. 2. vietu saņēma J. Čakstes 10. vidusskolas 8.a klase, savukārt 3. vietas ieguvēja ir Raiņa 6. vidusskolas 5.d klases skolniece Laura Glaudāne, kas sagatavoja informatīvu plakātu par atkritumu šķirošanu.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš pateicās akcijas dalībniekiem par dalību konkursā un ieguldīto darbu, uzsverot, ka skolēni visi kopā palīdzējuši Liepāju padarīt tīrāku, nepalielinot atkritumu poligonā noguldīto nešķiroto atkritumu kalnu. "Svarīgi jau no mazotnes bērniem mācīt, ko nozīmē atkritumu šķirošana un kādēļ tā nepieciešama", uzsvēra G. Ansiņš.

Kā uzsvēra atkritumu apsaimniekošanas kompānijas "Nordia" pārstāve, būtiski atkritumu šķirošanu turpināt arī ikdienā bez konkursiem un apbalvojumiem un novēlēja, lai skolēniem un ģimenēm tas arī izdodas.

Informācijai:
Biedrība "Sabiedrības attīstības centrs" sadarbībā ar Latvijas vides aizsardzības fondu, Liepājas pilsētas Domes Vides un veselības daļu, SIA "Liepājas RAS"  un atkritumu apsaimniekošanas kompāniju "Nordia" laikā no š.g. jūlija līdz decembrim rīkoja vides izglītības akciju "Domā par nākotni!". Projekta mērķis ir  veicināt Liepājas sabiedrības vides izglītību un audzināšanu, iesaistot skolas vecuma bērnus un jauniešus atkritumu šķirošanas akcijā "Domā par nākotni!", lai veidotu izpratni par atbildīgu dzīvesveidu un šķirošanas ietekmi uz vides veselību un nākotni.