Rīga un Liepāja. Šodien, 3. novembrī, no plkst. 12.00 līdz 18.00 Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" un starptautiskā lidosta Liepāja rīkos pilna mēroga ārkārtas situācijas apmācības "Baltijas vējš 2022". Šo mācību mērķis ir pārbaudīt sadarbību starp lidostu un visiem valsts ārkārtas dienestiem.


Apmācības "airBaltic" ikdienas darbību neietekmēs.


"airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: "Galvenā prioritāte gan "airBaltic" darbībā, gan aviācijas nozarē kopumā vienmēr ir drošība. Šādas apmācības ir ļoti svarīgas, jo sevišķi tāpēc, ka Covid-19 ierobežojumu dēļ ir pagājis kāds laiks kopš pēdējo reizi veiktas pilna mēroga apmācības. Tās ļaus "airBaltic" un starptautiskajai lidostai Liepāja izvērtēt ārkārtas procedūras, sadarbību un noteikt turpmākus uzlabojumus."


Ārkārtas situācijas apmācībās tiks pārbaudīta pasažieru evakuācija, glābšana un hospitalizācija.


Apmācībās piedalīsies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Liepājas reģionālā slimnīca, Valsts policija, Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs, aeronavigācijas pakalpojumu sniedzējs Latvijas gaisa satiksme, Zemessardzes 44. kājnieku bataljons, Liepājas pilsētas Pašvaldības policija un citi.


Uzziņa
"airBaltic" (Air Baltic Corporation AS) savieno Baltijas reģionu ar vairāk nekā 70 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS.


Pēdējos 27 gados "airBaltic" kļuvusi par spēcīgu, rentablu un starptautiski cienījamu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2000 darbinieku. "airBaltic" ir visatpazīstamākais Latvijas starptautiskais zīmols un nodrošina vairāk nekā 2,5% no Latvijas IKP. "airBaltic" veic lidojumus ar 36 Airbus A220-300 lidmašīnām. "airBaltic" ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. Skytrax piešķīrusi Latvijas lidsabiedrībai "airBaltic" piecu zvaigžņu COVID-19 drošības reitingu un 2022. gada Labākās lidsabiedrības Austrumeiropā balvu. Papildus tam lidsabiedrību drošības, piedāvājuma un Covid-19 novērtēšanas aģentūra Airlineratings.com iekļāvusi "airBaltic" starp TOP 20 pasaules aviokompānijām, kas visveiksmīgāk īstenojušas Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus. 2018. un 2019. gadā "airBaltic" tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. 2019. gadā "airBaltic" saņēma Airline Strategy Nozares līderības balvu (Sector Leadership Award). "airBaltic" ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā.


Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,96% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,04%.


Aviācijas nozare netieši nodrošina gandrīz 30 000 darbavietu Latvijā, miljoniem cilvēku Rīgu izmanto kā tranzīta maršrutu, bet vēl vairāk cilvēku ierodas Latvijā. Katru gadu ārvalstu tūristi Latvijā iztērē vairāk nekā 750 miljonus eiro. Papildu informācija atrodama ŠEIT.