Lai veicinātu veselīga uztura paradumu ieviešanu ikdienā, Liepājas pašvaldība sadarbībā ar uztura speciālisti Līgu Jaunzemu oktobrī organizēs lekcijas un meistarklasi par veselīgu uzturu.

Pirmā lekcija ar nosaukumu "Saldumi, saldumiņi" notiks 6.oktobrī pulksten 11. Lekcijas laikā tiks pārrunātas tēmas par cukura ietekmi uz organismu, par cukura dienas normu pieaugušajiem un bērniem, par ogļhidrātu nozīmi organismā. Tiks doti padomi, kā mazināt kāri pēc saldumiem, varēs apgūt praktisku produktu marķējumu analīzi, informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Čabikina.

Otrā veselīga uztura lekcija "Vai veikalā nepieciešama lupa? Pārtikas marķējumi" notiks 20.oktobrī pulksten 11. Šajā lekcijā uztura speciāliste stāstīs par dažādu pārtikas vielu atšifrējumu produktu marķējumos – piesātinātie un nepiesātinātie tauki, transtaukskābes, cukurs, sāls, šķiedrvielas un to dienas devas. Lekcijas apmeklētāji varēs uzzināt pārtikas piedevu īsu raksturojumu. 

Savukārt mēneša noslēgumā, 27.oktobrī, pulksten 11. ikviens interesents aicināts apmeklēt meistarklasi "Gatavošanas knifi uzturvielu saglabāšanā". Meistarklases laikā tiks pārrunāti uzturvielu zuduma veicinošie faktori, tiks sniegti ieteikumi to saglabāšanai, kā arī varēs iegūt jaunas zināšanas par virtuves tehnoloģiju izmantošanu uzturvielu saglabāšanai. Tiks gatavota sautēta vistas gaļa, tomātu-pupiņu zupa un WOK dārzeņi, demonstrējot, kā maksimāli saglabāt vērtīgās uzturvielas.

Visas nodarbības notiks Liepājas Olimpiskā centra Saules zālē. Uz nodarbībām nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 28612877 (Līga) vai e-pastu liga.jaunzema@gmail.com. Lekciju un meistarklašu ilgums ir divas stundas.

Lekcijas un meistarklases tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 "Liepāja. Vesels. Aktīvs. Laimīgs" ietvaros.

Papildu informācija: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa, tālruni 63404747, e-pasts: veseliba@liepaja.lv.