Lai veicinātu uz Latviju no kara šausmām atbēgušo un dzīvojošo ukraiņu integrāciju, sniegtu liepājniekiem iespēju iepazīt ukraiņu ēdienu gatavošanas tradīcijas, kā arī stiprinātu vietējo iedzīvotāju un ukraiņu sadraudzību, Liepājas valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar Liepājā un Rīgā dzīvojošajiem ukraiņiem organizē  sadraudzības pasākumu – ukraiņu ēdienu gatavošanas meistarklasi, uz kuru aicināts ikviens interesents, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.
 
Sestdien, 29.oktobrī, no pulksten 17 līdz 19, Liepājas Valsts tehnikuma telpās norisināsies ukraiņu ēdienu gatavošanas meistarklase un sadraudzības veidošana starp liepājniekiem un Liepājas un Rīgas ukraiņiem. Pasākums ir bezmaksas.
 
"Mums kā pilsētai un tās cilvēkiem, esot daļai no atbildīgas sabiedrības, ir skaļāk jārunā par Ukrainā notiekošo, tēmai pievēršot daudz lielāku nozīmi ne tikai sociālās palīdzības kontekstā. Liela daļa sabiedrības ir mazliet iemigusi pie "jaunā un normālā" – nežēlīgā kara kaimiņvalstī. Saistībā ar to, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 programma paredz arī citu tautu kultūras iepazīšanu ne tikai ar klasiskās kultūras – kā koncerti vai teātra izrādes, bet arī nacionālajiem ēdieniem un praktisko zināšanu apmaiņu, šķita būtiski uzaicināt pie mums ciemos aktīvās Rīgas ukrainietes un sniegt iespēju Liepājā dzīvojošajiem ukraiņiem iepazīt jaunus cilvēkus, apgūt prasmes un dalīties pieredzē. Tādējādi sniegsim iespēju arī Liepājā esošajiem ukraiņiem nedaudz "izrauties" no ikdienas rūpēm," sacīja Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 projekta vadītāja Inta Šoriņa.
 
Jau kopš aprīļa Rīgas centrā atvērta mājas virtuve "Borščs", kur vairākas čaklas ukrainietes aicina par ziedojumiem nobaudīt boršču un citus tradicionālos ukraiņu ēdienus. Oktobra pēdējā nedēļā ukrainietes no Rīgas ieradīsies Liepājā, lai ne tikai veidotu sadraudzību ar liepājniekiem un mūsu pilsētā esošajiem ukraiņiem, bet arī kopā ar ģimenēm labāk iepazītu Latviju un apskatītu Liepājas pilsētu.
 
Ar šīs meistarklases palīdzību ir vēlme aktualizēt un nodrošināt dažādas aktivitātes mikrorajonos, kā arī sniegt iespēju liepājniekiem apgūt jaunas iemaņas un prasmes, tādējādi veicinot sabiedrības iesaisti dažādos pilsētas procesos.
 
Lai pieteiktos meistarklasei, lūgums rakstīt uz e-pasta adresi: liepaja2027@liepaja.lv, vai zvanīt 22 017 277.