Leģendārajai Melngaiļskolai šogad aprit 100 gadi, bet Mākslas vidusskolai pērn rudenī – 95 gadu jubileja, tāpēc PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) 8.jūlijā aicina visus radošu skolu absolventus, pedagogus un darbiniekus uz salidojumu. Daudzveidīgas aktivitātes norisinās visas dienas garumā, savukārt dienas izskaņā koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" norisināsies svētku balle, informē PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

"Tas ir apzināts solis, kuru koriģēja esošā situācija svinēt abu radošo skolu jubilejas kopā. Jau kopš 2016.gada skolas ir apvienojušās unikālā sinerģijā un tas mūs padara tiešām īpašus visā Latvijā. Esam rūpīgi strādājuši un centīsimies sarūpēt emocionāli piesātinātus un aizkustinošus brīžus gan mūziķiem, gan māksliniekiem," ar jubilejas pasākumu ideju iepazīstina LMMDV direktore Inga Auziņa.

Svētku centrālajā dienā, 8.jūlijā, būs apskatāmas visas skolas telpas, tostarp, atjaunotās un renovētās telpas, kā arī Alejas ielas jaunbūve, savukārt koncertzālē "Lielais dzintars" notiks absolventu akadēmiskās mūzikas koncerts, kā arī absolventu populārās mūzikas koncerts un kopīga svētku balle koncertdārzā "Pūt, vējiņi!". Abos koncertos ar atraktīviem priekšnesumiem uzstāsies daudzi talantīgi un spilgti Melngaiļskolas absolventi – Latvijā un citur pasaulē uz akadēmiskās un populārās mūzikas skatuvēm atzīti mūziķi, kā arī skolas pedagogi.

Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) koncertzāles "Lielais dzintars" telpās tiks atklāta Mākslas skolas absolventu izstāde, kurā būs eksponēti to absolventu darbi, kuri iekļauti LNMM laikmetīgās mākslas kolekcijā. Tas ir liels pagodinājums māksliniekam, ja viņa darbs iekļauts Latvijas Nacionālā muzeja kolekcijā. Izstādē būs skatāmi tādu absolventu kā Ginta Gabrāna, Ievas Epneres, Ievas Rubezes, Raida Kalniņa un citu autoru darbi. Izstāde tiek veidota sadarbībā ar izcilo LNMM Laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātāju un kuratori Astrīdu Roguli.

Alejas ielas 18 jaunbūvē būs iespēja apskatīt Eiropas Liceju Parlamenta (Starptautiska organizācija, kurā iesaistītas juveliermākslas skolas no visas Eiropas) audzēkņu darbu ceļojošā izstāde. Būs apskatāmi darbi no visām juveliermākslas skolām, tostarp, LMMDV audzēkņu darbi.

Savukārt galerijā "Romas dārzs" būs iespēja apskatīt izglītības programmas Foto dizains audzēkņu veidotā izstāde "Pagātnes forma". Izstāde ir tematiski sadalīta divās daļās – pirmajā daļā ir skatāmi 3. kursa audzēkņu darbi modes fotogrāfijā, bet otrajā daļā ir ietverti 4. kursa audzēkņu kvalifikācijas darbi.

Jau iepriekšējā gada izskaņā uzsākts projekts "Mākslas 95 virtuālais salidojums" sociālajā platformā Facebook, kur var dalīties ar atmiņām un sajūtām par mākslas vidusskolā pavadīto laiku, ievietot senus un ne tik senus attēlus, virtuāli satikt savus kursa biedrus un pasniedzējus.
Mūzikas absolventu uzziņai:
• pulksten 14 absolventu akadēmiskās mūzikas koncerts koncertzāle "Lielais Dzintars";
• no pulksten 16 līdz 19 absolventu tikšanās skolas telpās Ausekļa ielā;
• pulksten 20 absolventu populārās mūzikas koncerts atjaunotajā koncertdārzā "Pūt, vējiņi!";
• pēc koncerta svētku balle koncertdārzā "Pūt, vējiņi!".
Mākslas absolventu uzziņai:
• no pulksten 14 līdz 18 absolventu tikšanās skolas telpās Alejas un Toma ielā;
• Eiropas Liceju Parlamenta starptautiskā juveliermākslas izstāde Alejas ielas 18 jaunbūvē;
• galerijā "Romas dārzs" foto dizaina audzēkņu darbu izstāde "Pagātnes forma";
• pulksten 17 absolventu laikmetīgās mākslas darbu izstādes atklāšana koncertzālē "Lielais dzintars" mākslas telpā "Civita Nova";
• pulksten 20 absolventu populārās mūzikas koncerts atjaunotajā koncertdārzā "Pūt, vējiņi!";
• pēc koncerta svētku balle koncertdārzā "Pūt, vējiņi!".

Aicinām sekot līdzi visām jubilejas aktualitātēm LMMDV tīmekļa vietnē www.lmmdv.edu.lv, kā arī savlaicīgi aizpildīt salidojuma pieteikšanās veidlapu.