16.decembrī pulksten 16 baptistu Pāvila draudzes telpās, Siena ielā 10, aktieris un režisors Ēriks Vilsons un Baltijas Rehabilitācijas centrs aicina uz labdarības izrādi "Mana Magadana".

Mērķis ir sniegt ieguldījumu bērnu un pusaudžu paliatīvajā aprūpē – Kurzemes reģionu nodrošinot vismaz ar vienu Klepus asistentu jeb elpceļu sekrētu aizvadīšanas iekārtu "CoughAssist E70".

 "Ir ļoti būtiski pievērst sabiedrības uzmanību, jo pierasts par šiem jautājumiem nerunāt. Mēs nevaram būt paši par sevi, dzīvot savu dzīvi, domāt tikai par sevi. Zināms, ka medicīnas aprūpē iet grūti, nepaliksim vienaldzīgi un palīdzēsim sniegt atbalstu paliatīvās aprūpes darbam. Vismaz Ziemassvētkos atcerēsimies par tiem, kas mums apkārt, palīdzēsim dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi!" aktieris Ē. Vilsons uzskata, ka ir svarīgi ne tikai ņemt, bet arī dot.

Ieeja uz teātra izrādi ir pret ziedojumiem, ar mērķis savākt līdzekļus vismaz viena Klepus asistenta iegādei (cena ar pievienotās vērtības nodokli ir 5929 eiro).
Baltijas Rehabilitācijas centra vadītāja Ilze Durņeva kopā ar kolēģiem novērtē aktiera vēlmi rīkot labdarības izrādi un visus ieņēmumus ziedot paliatīvajai aprūpei: "Medicīnas sasniegumi pašlaik ļauj izdzīvot daudziem cilvēkiem ar smagām saslimšanām – pat ja ķermenis ir nevarīgs, ir iespējams dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Tomēr slimība ar laiku dara savu. Ir saslimšanas, kas skar muskuļus, pakāpeniski samazinot cilvēka kustību spējas. Vāji paliek ne tikai muskuļi, kuri nepieciešami kustībām, bet arī elpošanas muskuļi. Tas nozīmē, ka cilvēkam ir apgrūtināta pat tik ierasta un nozīmīga funkcija kā klepošana. Tā ir ļoti nepatīkama sajūta – ja kaut kas ir sakrājies elpceļos, elpa nav brīva, ir grūti gulēt, pieaug arī risks saslimt ar plaušu karsoni, kas bieži vien var izrādīties izšķirošs."

Diemžēl Kurzemes reģionā nevienam no pacientiem netiek nodrošināts ne Klepus asistents, ne vestes bronhu drenāžai. Iegādājoties iekārtu "CoughAssist E70", tā palīdzēs uzturēt pietiekamu plaušu tilpumu un nodrošinās elpceļu sekrēta izvadīšanu, uzlabojot dzīves kvalitāti un dzīvildzi. Tā ir alternatīva nepārtrauktai elpceļu sekrēta atsūkšanai ar vakuumsūkni, kas ir nepatīkami pacientam un paaugstina elpceļu traumatizācijas risku. Aparātu varēs izmantot pacienti, kuri spēj elpot paši, kā arī tie, kuru elpceļos ievietota elpošanas caurulīte. Viens aparāts ir izmantojams vairākiem pacientiem, lietojot individuālo filtru, cauruli un masku. Kopā ar fizioterapijas paņēmieniem, kas uzlabo bronhu drenāžu, tāda ierīce ļautu palīdzēt pacientiem elpot brīvāk un, iespējams, pat uzdāvināt viņiem papildus dzīves gadus.

Ziedot Klepus asistenta iegādei jebkurā laikā iespējams arī ar pārskaitījumu, maksājuma mērķī norādot – "Atklepošanas aparātam".

Rekvizīti:
Biedrība “Dižvanagi"
Vien. reģ. Nr. 40008129221
Banka: AS SWEDBANK
Konta Nr. LV12HABA0551022460151
SWIFT kods: HABALV22