Lai nodrošinātu iespēju apgūt orientēšanās sporta pamatus dažādām mērķa grupām, augustā uz orientēšanās nodarbībām aicināti iedzīvotāji no 54 gadu vecuma un cilvēki ar invaliditāti. Pirmā cikla nodarbības iedzīvotājiem no 54 gadu vecuma sāksies 28. jūlijā, savukārt cilvēkiem ar invaliditāti pirmā nodarbība notiks 15.augustā. Nodarbības vada orientēšanās treneru tandēms – Edgars Bērziņš un Guntars Kikučs, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Viens apmācību nodarbību cikls sastāv no piecām nodarbībām – katra cikla pirmā nodarbība paredzēta iekštelpās orientēšanās sporta teorijas apgūšanai, nākamās četras nodarbības norisinās pilsētvidē, lai apgūtu orientēšanās sporta praktisko daļu brīvā dabā. Dalībniekiem, lai apgūtu orientēšanās pamatprincipus, jāapmeklē visas piecas nodarbību ciklā ietvertās nodarbības. Vienas nodarbības ilgums – 1,5 stunda.

Pirmais augusta nodarbību cikls paredzēts iedzīvotājiem no 54 gadu vecuma un nodarbības norisināsies 28. jūlijā, 1., 4., 8., un 11. augustā pulksten 18.00. Pirmā teorētiskā nodarbība 28. jūlijā norisināsies LOC manēžas 306. kabinetā, 3. stāvā Brīvības ielā 55. Turpmākās praktiskās nodarbības norisināsies Liepājas Jūrmalas parkā.

Otrais augusta nodarbību cikls cilvēkiem ar invaliditāti tiks organizēts pēc taku orientēšanās principa, pielāgojoties mērķa grupai, un nodarbības norisināsies 15., 18., 22., 25. un 29. augustā.

Nodarbību mērķis ir veicināt mērķa grupas prasmju un iemaņu izveidi un attīstību orientēšanās sportā, vienlaikus uzlabojot dalībnieku vispārējo fizisko sagatavotību.

Lai pieteiktos nodarbībām, jāsazinās ar sertificētu orientēšanās sporta treneri Edgaru Bērziņu (vēlams, sūtot sms) pa tālruni 29 357 397, norādot vārdu, uzvārdu un nodarbību ciklu, uz kuru piesakaties. Vietu skaits grupā ir ierobežots.

Nepieciešamais inventārs orientēšanās nodarbībām tiks nodrošināts. Uz nodarbībām jātērpjas ērtā un laikapstākļiem piemērotā sporta apģērbā, vēlams slēgtos sporta apavos un līdzi ņemt dzeramo ūdeni.

Par turpmākiem orientēšanās ievadapmācību nodarbību cikliem var interesēties pie treneriem, kā arī sekot līdzi informācijai Facebook lapā “Orientēšānās apmācības Liepājā” vai pašvaldības mājaslapas saitē www.liepaja.lv/veseliba.

Orientēšanās ir sporta veids, kurā dalībniekam, izmantojot karti un kompasu, jāatrod kartē atzīmētus un apvidū izvietotus kontrolpunktus.

Nodarbības tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 “Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs” ietvaros.

Papildu informācija: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas veselības Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļā, rakstot veseliba@liepaja.lv.