Mārtiņš Ziebergs, TV raidījuma „Ždi meņa” (Gaidi mani) brīvprātīgais palīgs Latvijā, kurš jau palīdzējies daudziem, aicina liepājniekus iesaistīties un palīdzēt pazudušu tuvinieku meklēšanā.

Publicējam vēstuli, ko portāls saņēma no Mārtiņa Zieberga, kurš brīvprātīgi palīdz cilvēkiem atrast citam citu un satikties.

„Manā voluntiera darbā, meklējot pazudušos cilvēkus populārajam Maskavas televīzijas raidījumam „Ždi meņa” (Gaidi mani), ļoti bieži iznāk lasīt šādus vārdus, ko raksta bērni, meklējot savu pazudušo tēvu: „Tēti, lūdzu atsaucies!”, „Tēti, kur tu esi?”

Tēvu meklē gan meitas, gan dēli. Ļoti reti, bet gadās arī, ka meklē mātes.

Lielākoties, vecākiem izšķiroties, katrs aiziet uz savu pusi, un bērni paliek pie mātes. Ļoti bieži vecāki izvēlas dzīvot katrs savā valstī, nereti nodibina jaunu ģimeni. Cieš mazais cilvēkbērns, kurš bieži vien nesaprot, kas ir noticis, kāpēc tētis vairs nav blakus.

Pienāk laiks, kad mazais cilvēciņš ir izaudzis liels un sāk interesēties un meklēt, kas ir un kur atrodas viņa tēvs.

Ir tēvi, kas atceras, ka kaut kur pasaulē aug viņa atvasīte, bet ir arī tādi, kas ātri vien visu aizmirst. Vieni, uzzinājuši, kas viņus meklē, ir dusmīgi, ka tiek traucēti un atgādināta viņu pagātne. Tādi bieži vien saka: es neko nezinu, tas bija sen, jaunībā, tā nav tiesa. Man tagad ir sava ģimene un savi bērni. Lieciet mani mierā.

Tomēr šādu tētiņu nav daudz. Lielākoties tēvi ir priecīgi, ka bērni viņus meklē un atrod. Daudziem pēc šķiršanās bijusī sieva nav atļāvusi satikties ar bērnu, iznīcinājusi vēstules, kuras rakstītas bērniem, bet nu, kad bērns pieaudzis, neviens vairs netraucē satikties un rakstīt vēstules.

Ir iznācis lasīt vārdus, kurus bērni velta tēviem: „Tēti, ja tu zinātu, kā man pietrūka tava padoma daudzās vietās un lietās”; „Tēti, kā man gribētos pieglausties tavam siltajam plecam un izraudāt visas tās asaras, kas nav izraudātas”; „Tēti, cik daudz tu esi zaudējis, neredzot, kā tavs mazais bērns izaug liels un iziet savā dzīvē! Tēti, daudziem no mums ir savas ģimenes un bērni, kuri grib redzēt savu vectēvu!”

Liepājā un bijušā Liepājas rajona novados tuvinieki meklē šādus cilvēkus:

Andri Smiltnieku, dz.1962.gadā, meklē Jānis Smiltnieks. „Meklēju savu tēvu. 1994.gadā mēs ar māti pārcēlāmies uz dzīvi Baltkrievijā, tētis solījās tuvākajā laikā atbraukt, bet neatbrauca. Palīdziet, lūdzu, viņu atrast.”

Eduardu Zaķi, dz.1959.gadā, meklē meita Ludmila Sergejenko. „Mana mamma izšķīrās ar tēvu 1987.gadā. Palīdziet man viņu atrast.”

Vasiliju Soloveju, dz.1940.gadā, meklē Jevgenija Firsova. „Meklēju savu tēvu. Zināms, ka viņš ir precējies un viņam ir meita, mana māsa, kuru arī es gribētu atrast.”

Jāni Tumpli, dz.1945.gadā, meklē Jevgeņija Bendere. „Meklējam sev tuvu cilvēku, kuru ne reizes nav redzējis dēls un mazbērni. Agrāk viņš dzīvoja Liepājā, Drāšu ielā.”

Juri Zaicevu, dz.1959-1961.gadā, meklē Vladimirs Zaicevs. „Mana mamma izšķīrās ar tēvu pusgadu pēc manas piedzimšanas. Visu savu dzīvi sapņoju atrast tēvu un satikt viņu.”

Uldi Veidi, dz.1948.gadā, meklē Poļina Groševa. „1987.gadā Veide Uldis strādāja kopā ar manu mammu Gaļinu Popovu Tomskas apgabala Pionieru ciemā. Zināms, ka tēvam vēl ir  trīs māsas un brālis. Gribētu atrast savu tēvu, lai viņš redzētu arī savus mazbērnus.”

Vartanu Avetisjanu, dz.1953.gadā, meklē dēls Aršaks Teruni. „Manu mammu sauc Ludmila. Tēvs ar viņu iepazinās dienesta laikā Liepājā”.

Māru Akšeni meklē Dmitrijs Petrovs. „Meklēju savu māti, kura mani mazu atstāja zīdaiņu namā, no kura mani izņēma tēvs Petrovs Pēteris. Vēlāk tēvam pienāca vēstule no mātes, kurā viņa interesējās par mani. Vēstule bija parakstīta: Narkusu ģimene.”

Gunārs Bārzdiņš, kurš līdz trīs gadu vecumam auga Liepājas zīdaiņu namā, meklē savus bioloģiskos vecākus. „Zināms, ka tēvu sauca Jānis, bet māti – Dzidra Cābele. Viņa kopā ar savu māti, manu vecomāti Mariju Cābeli dzīvoja Liepājā, Sila ielā 6. Palīdziet, lūdzu, atrast manus vecākus.”

Liepājnieki, neesiet vienaldzīgi, palīdzēsim šiem cilvēkiem atrast viņu vecākus. Varbūt vecāki paši, izlasījuši, ka tiek meklēti, atsauksies.

Ja jums kas zināms par meklētajām personām vai arī paši esat meklētie, lūdzu, zvaniet: + 371 29923833 Mārtiņam Ziebergam.