Lai mudinātu vecākās paaudzes liepājniekus aktīvāk iesaistīties sabiedriskajās aktivitātēs un aktualizētu fizisko aktivitāšu nozīmību senioru vecumā, 17. septembrī no pulksten 13 līdz 16 pie Veco ļaužu dzīvojamās mājas Ganību ielā 135/141 norisināsies Aktīvo senioru diena, portālu irliepaja.lv informēja Liepājas dome.

Pasākuma laikā fizioterapeite Santa Eglīte stāstīs un demonstrēs senioriem piemērotus vingrinājumus un iepazīstinās ar ergonomikas pamatprincipiem, veselības sporta speciāliste Dace Dieviņa izkustinās klātesošos seniorus ar vingrošanu krēslos, savukārt SIA "OnPlate" uztura speciālists pastāstīs par piemērotu uzturu pēc 64 gadu vecuma un vadīs uztura meistarklasi.

Paralēli pasākumam norisināsies arī senioru radošo darbu izstāde un varēs veikt dažādus veselības mērījumus.

Pasākumā dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot vai rakstot īsziņu uz 27 833 180. Pasākumu var apmeklēt, uzrādot sadarbspējīgu "Covid-19" sertifikātu. Apmeklētāji aicināti ģērbties atbilstoši laikapstākļiem.

Pasākumu organizē Liepājas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar biedrību "Attīstības platforma You+"

Papildu informācijai: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas veselības Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa, e-pasts: veseliba@liepaja.lv.

Pasākums tiek finansētas Interreg V-A Latvijas – Lietuvas programmas 2014. – 2020. gadam projekta LLI-490 "Senioru sociālā iekļaušana Latvijas-Lietuvas pārrobežu reģionā, uzlabojot pieejamību sociālām un fiziskām aktivitātēm (Aktīvie seniori)" ietvaros.