Līdz ar silto laiku atsākusies arī rosība pilsētas labiekārtošanā, tostarp Ganību ielā 135/141 tiek izbūvēts jauns brīvdabas senioru vingrošanas laukums, kurā šobrīd tiek uzstādītas koši zaļas vingrošanas iekārtas, teikts Liepājas domes feisbuka lapā.

Pandēmijas laikā, aktualizējoties brīvdabas fizisko aktivitāšu nozīmībai, tagad Liepājā būs arī īpaša vieta senioriem, kur izkustēties, pielietojot īpaši piemērotas iekārtas.

Kopā jaunajā laukumā būs pieejamas 24 vingrošanas iekārtas. Iekārtas paredzētas dažādu locītavu nodarbināšanai (plaukstas, elkoņa, pleca, iegurņa), līdzsvara un koordinācijas trenēšanai. Vairākas iekārtas piemērotas koncentrēšanās spēju uzlabošanai, kā arī būs pieejama atmiņas trenēšanas spēle.

Iestājoties siltākiem laikapstākļiem un stabilizējoties epidemioloģiskajai situācijai, seniori no Veco ļaužu dzīvojamās mājas, kā arī citi interesenti tiks aicināti uz fizisko aktivitāšu nodarbībām jaunajā brīvdabas vingrošanas laukumā kopā ar fizisko aktivitāšu treneri ar mērķi iepazīties ar laukumā pieejamajām iekārtām, saprast, ko ar tām darīt, iepazīt pareizu un piemērotu kustību atbilstoši savam vecumam.

Laukums top Interreg Latvia - Lithuania Programme  projektā LLI-490 "Aktīvie seniori".