Lai veicinātu liepājniekiem fizisko aktivitāšu iespējas brīvā dabā un paplašinātu sporta infrastruktūru pilsētā, pie Liepājas domes Sociālā dienesta Veco ļaužu dzīvojamās mājas Ganību ielā 135/141 tiks ierīkots brīvdabas vingrošanas laukumu senioriem, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Brīvdabas senioru vingrošanas laukumā paredzēts uzstādīt 24 dažādas vingrošanas iekārtas, kas īpaši veidotas un paredzētas lietošanai vecāka gadagājuma cilvēkiem, bet iekārtas varēs izmantot jebkura vecuma cilvēki.

Iekārtas paredzētas dažādu locītavu nodarbināšanai (plaukstas, elkoņa, pleca, iegurņa), līdzsvara un koordinācijas trenēšanai. Vairākas iekārtas piemērotas koncentrēšanās spēju uzlabošanai, kā arī tiks uzstādīta atmiņas trenēšanas spēles iekārta.

Vingrošanas laukumā atradīsies arī soļošanas/slēpošanas imitācijas trenažieris, iekārtas spēka treniņiem, kas pielāgotas tieši senioru spējām, zviedru siena, gurnu rotācijas trenažieris un soli ar pedāļiem, lai seniori, arī sarunu pauzēs sēžot, var šo laiku pavadīt dinamiski darbojoties. Vēl laukumā atradīsies četri koka soli ar roku balstiem un velostatīvi.

Laukums būs atvērts publiskai lietošanai 24 stundas diennaktī ikvienam pilsētas iedzīvotājam.

Darbus plānots paveikt līdz 2021. gada aprīļa beigām.

Vasaras periodā, ja epidemioloģiskā situācija to atļaus, projekta ietvaros tiks organizētas vairākas iepazīšanās nodarbības, lai interesenti varētu iepazīties un apgūt vingrošanas laukumā pieejamās iekārtas, kā arī uzzinātu par veselību veicinošu kustību.

Brīvdabas senioru vingrošanas laukuma izbūves izmaksas ir 61 781,11 eiro (bez PVN), darbus veiks uzņēmums SIA “Fixman,” pamatojoties uz 2020. gadā veikto iepirkumu.

Aktivitāte tiek īstenota Interreg Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014./2020. gadam projekta LLI - 490 “Aktīvie seniori” ietvaros.

Kopumā šī projekta ietvaros ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļu palīdzību tiek realizētas aktivitātes Lietuvas pilsētā Neringā un Liepājā par kopējo summu 250 070, 22 eiro. No šīs projekta summas Liepājas projekta realizācijai pieejamais finansējums ir 133 742, 24 eiro, kas sastāv no:
• 85% (113 680,90 eiro) Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļiem,
• 10% (13 374,22 eiro) Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma,
• 5% (6 687,11 eiro) Valsts budžeta līdzfinansējuma.

Projekts norisināsies līdz 2022. gada 31. augustam. Papildu informācija par projektu liepaja.lv