Aizsardzības ministrija aicina skolēnus pieteikties karjeras izglītības pasākumam "Ēnu diena 2019", kas visā Latvijā norisināsies trešdien, 13.februārī.

Šogad aizsardzības nozare skolēniem piedāvā pieteikties vakancēm Aizsardzības ministrijā, Nacionālajos bruņotajos spēkos, Zemessardzē, Jaunsardzes un informācijas centrā un Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, informē ministrijas Preses nodaļas vecākā referente Vita Briže.

Aizsardzības nozare aicina sekot Nacionālo bruņoto spēku komandiera ģenerālleitnanta Leonīda Kalniņa, Gaisa spēku komandiera pulkveža Aivara Mežora, Štāba bataljona komandiera komandkapteiņa Seldza Grasmaņa, Gaisa spēku pilota, Jūras spēku kuģu komandieru, Militārās policijas instruktoru, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetu, kā arī citu nozares pārstāvju darba ikdienas gaitām.

"Ēnu dienā 2019" skolēniem būs iespēja "ēnot" aizsardzības nozares amatpersonas ne vien Rīgā, bet arī Latvijas reģionos. Piemēram,  Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde aicina "ēnot" Zemessardzes bataljonu komandierus Jelgavā, Dobelē, Kuldīgā, Ventspilī un Liepājā. Tāpat jauniešiem būs iespēja iepazīties ar Jaunsardzes un informācijas centra Novadu nodaļu vadītāju darbu gan Rīgā, gan arī Rēzeknē, Valmierā, Ozolniekos un Skrundā.

Pieteikties "ēnot" aizsardzības nozares amatpersonas iespējams vēl līdz svētdienai, 3. februārim, šeit.

"Ēnu diena" ir pasaulē atpazīstama un atzīta "Junior Achievement" karjeras izglītības programma 1. līdz 12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu, lai vērotu interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. "Ēnu dienas" mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādām profesijām un nozarēm, tādējādi palīdzot pieņemt lēmumu par izglītības un profesijas izvēli nākotnē.