No 15. līdz 21.augustam gar Latvijas robežu notiks biedrības "Latvijas ģenerāļu klubs" iniciēts skrējiens "Apkārt Latvijai", kurā aicināti piedalīties arī liepājnieki.

Skrējiena svinīgā atklāšana, godinot Nacionālo bruņoto spēku 1992.gadā organizētās lāpu stafetes 21.gadadienu, notiek šodien, 15.augustā, Rīgā, Brāļu kapos, kur pie Mūžīgās uguns tiks aizdegtas skrējiena lāpas un ceļā apkārt Latvijai dosies pirmās divas skrējēju grupas. Liepājā lāpu skrējiens nonāks sestdien, 17.augustā, kad skrējēji dosies cauri pilsētai līdz Gulbju dīķim Jūrmalas parkā, kur pulksten 19 notiks svinīgais lāpu skrējiena Liepājas posma noslēguma pasākums, informē Liepājas mēra padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs.

Paredzēts, ka Liepājas pilsētas robežu Grīzupes ielā skrējiena dalībnieki šķērsos sestdien pulksten 17.30. Tālāk skrējēji dosies cauri Zaļajai birzij, Velnciemam, Laumas mikrorajonam, pa O.Kalpaka un Raiņa ielām, šķērsos Tramvaja tiltu, nogriezīsies uz Jūras ielu, pa Kūrmājas prospektu un noslēgsies Jūrmalas parkā.

Lāpu skrējiena Liepājas posmam pilsētā plānotas četras iedzīvotāju pulcēšanās vietas, kurās ikviens interesents varēs pievienoties lāpas nesējam un pavadošajiem skrējējiem. Pirmā iedzīvotāju pulcēšanās vieta būs pie pilsētas robežas Grīzupes ielā, kur pulksten 17.30 plānots sagaidīt lāpu skrējiena dalībniekus. Otrā pulcēšanās vieta pulksten 18.00 būs Cukura ielā pie veikala "Cukuriņš". Trešā pulcēšanās vieta pulksten 18.25 plānota O.Kalpaka ielā pie Ziemeļu kapiem, kur atrodas piemineklis Latvijas brīvības cīņās kritušajiem. Ceturtā pulcēšanās vieta pulksten 18.45 būs Rīgas ielā pie viesnīcas "Europa City Amrita", savukārt noslēgsies skrējiena posms Jūrmalas parkā pie Gulbju dīķa, kur pulksten 19.00 plānota militārā orķestra muzikālā programma un svinīgā lāpas nodošanas ceremonija.

Skrējiens "Apkārt Latvijai" ir veltīts Latvijas valsts proklamēšanas 95.gadadienai un valstiskās neatkarības atjaunošanas 22.gadadienai. Skrējiena kopējais garums ir aptuveni 1500 kilometru un tas norisināsies septiņas dienas 14 posmos, katrā no dienām noskrienot divus posmus. Ikvienā no posmiem kopīgā skrējienā vienosies karavīri, zemessargi un jaunsargi, kā arī vietējo pašvaldību pārstāvji, sabiedrībā zināmi cilvēki, skolēni, jaunatnes organizācijas un citi interesenti.
Pasākums tiek organizēts ar Latvijas Pašvaldību savienības atbalstu, sadarbojoties ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Aizsardzības un Iekšlietu ministrijas pakļautības iestādēm - Valsts policiju, Valsts robežsardzi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu. Pasākumā piedalīsies arī pašvaldību policijas pārstāvji.

Stafete ar devīzi "Svēts mantojums šī zeme mūsu tautai" sākās 1992.gada 16.augustā Rīgā, Brāļu kapos pie Mūžīgās uguns. Lāpu aizdedzināja Latvijas pirmās brīvvalsts laika robežsardzes virsnieks, ģenerāļa Bolšteina līdzgaitnieks Jānis Birze, kurš šo gaismas simbolu nodeva aizsardzības akadēmijas kadetiem, kas kopā ar zemessargiem to skrējienā cauri Rīgas ielām nogādāja Jūras pasažieru stacijā. Tur stafeti pārņēma Jūras spēki. Kuģis "Sams" lāpu nogādāja Salacgrīvā un nodeva Valmieras robežsargu bataljona karavīru rokās, tālāk stafeti pārņēma Viļakas, Ludzas, Daugavpils, Jelgavas, Liepājas un Ventspils robežsargi. Tā uguns robežsargu rokās apceļoja apkārt Latvijai - to nesa rokās, veda ar auto un ar laivu pa Daugavu. Ventspilī robežsargi lāpu atkal nodeva Jūras spēkiem, kuri ar kuģi 22. augustā to nogādāja Rīgā. Līdz Brīvības piemineklim to nesa aizsardzības akadēmijas kadeti. Kopā stafetes laikā tika veikti 1520 kilometri.

Plašāka informācija par lāpu skrējienu mājaslapā internetā www.sargs.lv, kā arī sociālās saziņas tīklā "Facebook" (www.facebook.com/events/315044771975760/) un "Draugiem.lv" (www.draugiem.lv/ev/18432553/).