Ceturtdien, 15.maijā, Liepājas pludmalē darbu uzsāks un par cilvēku drošību rūpēsies Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Pludmales glābšanas dienests.

Pludmales glābšanas dienests, no 15.maija līdz 15.septembrim, katru dienu no pulksten 10 līdz 22 uzraudzīs oficiālās peldvietas, lai apmeklētājiem būtu droši tajā atpūsties, informē pašvaldības policija pārstāvis Kaspars Vārpiņš.

Glābšanas dienesta uzraugāmās teritorijas: Centrālā glābšanas stacija – Centra pludmale (pludmalē no Kūrmājas prospekta gala līdz Jūrmalas ielas galam), Glābšanas tornis Vaiņodes ielas galā – DR pludmale (pludmalē no Pērkones ielas līdz Vaiņodes ielai).
Tuvojoties skolēnu brīvlaikam un vasaras sezonai, jāpiedomā par bērnu un savu personīgo drošību. Atgādinām, ka svarīgi ir regulāri pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus. Runājot par drošību pludmalē, jāvērš ne tikai bērnu, bet arī pieaugušo uzmanība pie tā, ka peldēties ieteicams tikai un vienīgi pazīstamās un drošās peldvietās – nepeldēt tālāk par peldvietas norobežojošām bojām un, protams, nepeldēties laikā, kad glābšana stacijā ir pacelta peldēšanās aizlieguma zīme – sarkanais karogs. Nedrīkst aizmirst, ka vecumā līdz 12 gadiem pludmalē aizliegts peldēties bez vecāku uzraudzības, bet arī pēc 12 gadu vecuma sasniegšanas nebūt pārgalvīgiem un pārdomāt savu rīcību uz ūdens, kā arī neatstāt bez uzraudzības savas mantas. Vecākiem vajadzētu pastiprināti sekot līdzi savu bērnu gaitām, ar ko viņi satiekas, pie kā ciemojas, kā arī par drošību pie ūdenstilpnēm, parkos, pagalmos. Pirmkārt, būtu jāpārrunā ar bērniem to, ka nav vēlams iesaistītes sarunās ar svešiem cilvēkiem un nekādā gadījumā neiet viņiem līdzi, ja viņi kaut kur aicina. Otrkārt, atgādināt satiksmes noteikumus, braucot ar skrituļslidām, skrituļdēļiem un neaizmirst par ķiveru un locītavu aizsargu lietošanu. Treškārt, nespēlēties uz ielas braucamās daļas vai tuvu tām. Tā kā pēdējā laikā ļoti izteikta šobrīd ir mobilo telefonu lietošana dodoties pastaigā, bērniem būtu jāatgādina, ka telefona spaidīšana ar nodurtu galvu uz leju un mūzikas klausīšanās samazina uzmanību, kas būtu jāizmanto pārvietojoties, tādējādi samazinās arī reakcijas ātrums.

Pēc Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas palīdzības var vērsties visu diennakti zvanot dežurantam pa tālruni 63420269.
Liepājas pilsētas Pašvaldības policija tviterī: @LiepajasPP
Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Pludmales glābšanas dienests tviterī: @LiepajaPludmale

Drošības palielināšanai pārrunājamās tēmas:
Ar bērniem:

* Pamesti nami, jaunbūves, sveši pagalmi ir ļoti bīstami.
* Uz ielas nevajag demonstrēt vērtīgas mantas (mobilais telefons, pulkstenis, maks).
* Svešu cilvēku nedrīkst ielaist dzīvoklī.
* Nepeldēt svešās vietās, vislabāk peldēties peldvietās, kuras uzrauga glābēji.
Ar pusaudžiem un jauniešiem:
* Nevajadzētu apmeklēt svešus dzīvokļus, pievienoties nepazīstamu personu rīkotām ballītēm.
* Nav ieteicams dzīvoklī ieaicināt mazpazīstamas un nepazīstamas personas.
* Ja paliekam pa nakti pie drauga, vēlams, lai par to būtu informēti vecāki.
* Nepeldēt svešās vietās, vislabāk peldēties peldvietās, kuras uzrauga glābēji.
Vecākiem un vecvecākiem:
* Neatstāt mājās bērniem un viņu viesiem brīvi pieejamās vietās ieročus, vērtslietas un alkoholu.
* Iemācīt bērniem pareizi rīkoties bīstamās situācijās (kliegt, pretoties, bēgt, nekautrēties lūgt palīdzību).
* Izskaidrot, ka svešinieki var būt bīstami, neskatoties uz viņu dzimumu, vecumu, apģērbu un izturēšanos.