14.Saeima otrdien, 1.novembrī, savā pirmajā sēdē apstiprināja pilnvaras 99 parlamenta deputātiem, informē Saeimas Preses dienests.


Pēc svinīgā solījuma došanas parlaments apstiprināja 14.Saeimas deputāta pilnvaras. Mandātus ieguva 26 no kandidātu saraksta "Jaunā Vienotība" ievēlētie deputāti, 15 Zaļo un Zemnieku savienības saraksta deputāti un 15 deputāti no saraksta "Apvienotais saraksts – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija", 13 saraksta "Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"" deputāti, 11 deputāti, kuri ievēlēti no politiskās partijas "Stabilitātei!", 10 deputāti no partijas "Progresīvie", 9 deputāti, kuri ievēlēti no partijas "Latvija pirmajā vietā".


Saeimas pirmajā sēdē tika ievēlēts arī 14.Saeimas priekšsēdētājs, par to kļuva Edvardu Smiltēnu (Apvienotais saraksts).


Par Smiltēna kandidatūru 14.Saeimas priekšsēdētāja amatā atklātā balsojumā ar vēlēšanu zīmēm balsoja 82 deputāti, bet pret – 11 deputāti.


Priekšsēdētājs reprezentē Saeimu, vada Saeimas sēdes un gādā par kārtību tajās. Priekšsēdētāja prombūtnes laikā viņa pienākumus pilda kāds no viņa biedriem pēc savstarpējas vienošanās. Saeimas priekšsēdētājs izpilda Valsts prezidenta vietu, kamēr Saeima izvēl jaunu Valsts prezidentu. Tāpat Saeimas priekšsēdētājs izpilda Valsts prezidenta vietu, ja pēdējais atrodas ārpus valsts robežas vai citādi aizkavēts izpildīt savu amatu.