Ar 9 lieliskiem koncertiem Rīgā, Liepājā un Ventspilī noslēdzies Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls, kas no 9.–18.martam norisinājās jau 20.reizi, piedzīvojot lielu publikas atsaucību.

Muzikologs Orests Silabriedis portālam jau atzina: „Šis, manuprāt, ir viens no visu laiku spožākajiem Pianisma zvaigžņu festivāliem gan mākslinieku, gan programmas izvēlē, neraugoties uz to, ka bija divas pianistu maiņas – abas tās bija izcili veiksmīgas!”

Jubilejas festivālā uzstājās pavisam 15 pianisti no 10 dažādām valstīm. Festivāla programma šogad aptvēra izcilus mūzikas paraugus no baroka līdz pat džezam un jaunāko laiku mūzikai. Izskanēja arī divi jaundarbi – poļu komponista Voiceha Kilara Otrais klavierkoncerts un Riharda Dubras Trešais Liepājas koncerts, kas festivālā piedzīvoja pasaules pirmatskaņojumu.

Krietni pieauguši ir festivāla koncertu apmeklējuma un ieņēmumu rādītāji – šogad koncertus apmeklēja vairāk nekā 3,5 tūkstoši klausītāju, kas ir par 25% vairāk nekā pērn. Turklāt divus festivāla koncertus translēja Latvijas Radio, tātad klausītāju loks bija vēl daudzreiz lielāks. Daudz pieprasītāki kļuvuši arī pianistu solo koncerti, uz kuriem parasti apmeklējums ir bijis krietni mazāks. Lai izbaudītu kaut vienu no festivāla koncertiem, uz Liepāju cilvēki ir braukuši ne tikai no visas Latvijas, bet arī ārvalstīm.

„ Festivāla jubileja ir veiksmīgi nosvinēta! Orķestris ir godam izturējis šo saspringto laiku, ļoti īsā laikā atskaņojot 11 dažādus klavierkoncertus! Un tas, ticiet man, nemaz nav viegli,” gandarīts par padarīto ir Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis, „Gribam pateikt lielu paldies mūsu lieliskajiem festivāla klausītājiem, kā arī atbalstītājiem un draugiem – „Piano.lt”, „Latvenergo”, Latvijas Kultūras ministrijai, Liepājas domei un Liepājas Kultūras pārvaldei.”