Piektdien, 13.decembrī, Liepājas muzeja nodaļā "Liepāja okupāciju režīmos" savu marīnu izstādi atklāja Liepājā pazīstamais karikatūrists, gleznotājs un pedagogs Vilnis Bulavs.

Tiem, kas Vilni pazīst labāk, piemēram, gleznotājam un plenēru „Pilsēta un jūra” organizētājam Aivaram Kleinam izstāde "Rietumkrasta romantika" nebija pārsteigums – viņš Bulava gleznotās jūras ainavas jeb marīnas esot redzējis pietiekami daudz plenēra izstādēs.

Tomēr līdz šim Vilnis Bulavs nebija vienkopus izstādījis tik lielu skaitu šai tematikai veltītu darbu, kā tas ir izstādē „Rietumkrasta romantika", tāpēc ne vienu vien pārsteidza šāda mākslinieka rokraksta šķautne, un viņa meistarīgi tvertā jūras daudzveidība.

Mākslinieks atzīst, ka pamudinājums pievērsties jūras tematikai nācis, pateicoties līdzdalībai Kleinu rīkotajos vasaras plenēros, kuros viņš piedalās kopš 1996.gada.

Izstādē skatām piedāvā laikposmā no 2007.gada līdz aizvadītajai vasarai tapušus darbus akrila tehnikā.

Vilnis Bulavs dzimis 1973.gada 18.oktobrī Liepājā. 1991.gadā beidzis J.Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu. Studijas turpinājis Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļā, ko 1998.gadā absolvējis kā mākslas maģistrs.

Šobrīd Vilnis Bulavs ir pedagogs Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā. Mākslinieks darbojas grāmatu grafikā. Kopš 2004.gada kļuvis populārs kā karikatūru zīmētājs – vispirms laikrakstam "Kursas Laiks", pēc tam arī citiem medijiem.

Pērn viesnīcas „Promenāde” izstāžu galerijā bija skatāma plaša Viļņa Bulava karikatūru izstāde.

Izstādēs mākslinieks piedalās kopš 1994.gada. Personālizstādes bijušas Rīgā, Liepājā, Limbažos, Aizputē. Vilnis Bulavs iesaistās dažādās mākslas aktivitātēs Liepājā, Aizputē un citur.

Izstāde "Rietumkrasta romantika" būs apskatāma līdz 2014.gada 26.janvārim.
Ieeja bez maksas.