Šovakar, 14.aprīlī, Liepājas teātrī priekškars vērsies jauniestudējumam "Mizantrops", kura režisors – Viesturs Meikšāns, bet titullomu atveido Gatis Maliks.

Liepājniekiem jau pazīstamais režisors – iestudējuma "Vilki un avis" veidotājs Viesturs Meikšāns – par savu jaunāko darbu saka: "Šī izrāde būs kā spilgta un krāsaina ieskatīšanās dzīvespriecīgajā Moljēra pasaulē. Labākā no Moljēra lugām Martina Krimpa versijā. Krimpa lugas bieži vien ietver aristokrātisku šarmu un tumšās apslēptās cilvēka dziņas. Viņš ir mūslaiku angļu de Sads, kurš raksta par mūsdienām; kurš nevis šokē, bet atklāj to, kas bija noslēpts un aizmirsts. Man patīk viņa drosme celt augšā smagas traumatiskas un sāpīgas tēmas, jo viņš to dara meistarīgi, smalki un dziedinoši.

Izrādes centrā ir cilvēks ar ļoti savdabīgu raksturu – cilvēks, kurš zina, kā visam ir jānotiek, kā kam ir jāizskatās. Viņš cenšas pasauli kārtot pēc savas saprašanas. Viņa pasaules uztvere ir idealizēta, viņam ir ļoti daudz skaistu uzskatu par godīgumu, uzticību, gara tīrību. Savā ziņā viņa ideāli ir radikāli. Viņš ar savu radikālismu traucē un izaicina apkārtējo mieru. Viņš nav patīkams cilvēks, jo ir godīgs. Viņš nav patīkams cilvēks, jo iestājas pret glaimiem un liekulību. Bet mūsu pasaule pieprasa spēju pielāgoties. Sabiedrības uzvedības normas pieprasa būt pieklājīgam, nevis atklātam. Kāda būs šī godīguma cena?"

Par titullomas (Krimpa versijā viņa vārds ir Alsests) atveidotāju Gati Maliku režisors saka: "Ar Gati kopā strādājām jau izrādē "Portreti. Vilki un avis". Uzskatu, ka viņš ir jaudīga personība. Pat tad, kad viņam uz skatuves nav teksta, uz viņu ir interesanti skatīties. Manuprāt, viņš ir gatavs galvenajai lomai."

"Mizantropu" 1666.gadā sarakstījis Žans Batists Moljērs, taču režisora izvēlētajā lugas skatuves versijā, ko radījis britu dramaturgs Martins Krimps, lugas darbība pārnesta uz mūsdienām, saglabājot Moljēra intrigas, situāciju neprognozējamību, cilvēciskās kaislības.

Izrādē piedalās arī aktieri Edgars Ozoliņš, Leons Leščinskis, Agnese Jēkabsone, Laura Jeruma, Kaspars Gods, Inese Kučinska, Rolands Beķeris, Mārtiņš Kalita.

Šoreiz režisors ir ne tikai iestudējuma režijas, bet arī scenogrāfijas, kustību un muzikālā noformējuma autors. Režisoram palīdzējusi kostīmu māksliniece Baiba Litiņa, video mākslinieks "-8" un gaismu mākslinieks Krišjānis Strazdītis.

Teātris šo iestudējumu rekomendē skatītājiem no 14 gadu vecuma.

La.lv videointervija ar Dženiferas lomas atveidotāju Agnesi Jēkabsoni