Piektdien, 8. septembrī pulksten 17 Liepājas Latviešu biedrības nama kamerzālē tiks atklāts Valentīnai Freimanei veltītais kinolektorijs. Uz ekrāna skatīsim vienu no viņas mīļākajām filmām Marsela Karnē "Paradīzes bērni" (1946) ar lieliskajiem aktieriem Arletī, Žanu Luiju Baro, Pjēru Brasēru un Mariju Kasaresu. Scenārija autors Žaks Prevērs un komponists Kosmā veido stabilu radošo komandu vairākumā Karnē kinofilmu, portālu informēja Latviešu biedrības nama sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Dēliņa-Lipska.

Filmā XIX gadsimta vidus pantomīmas un teātra pasaule smalki savīta ar cilvēciskajām vājībām un kaislībām. Mīms Batists neuzdrošinās atzīties savā mīlestībā pret skaisto un brīvo Garansu, ar kuru romānu uzsāk pašapzinīgais teātra premjers Lemetrs. Aizkustinoši cilvēcīga drāma, kuras liriskais humānisms spēj uzrunāt cauri gadu desmitiem.

Kinolektorijs notiks trīs piektdienās un nākošie pasākumi paredzēti:

15. septembrī pulksten 17.00 Žana Vigo filma "Atlanta" (1934);
22. septembrī pulksten 17.00 Žaka Tatī filma "Ilo kunga brīvdienas" (1953).

Kinolektorijs notiek izstādes "Gadsimta lieciniece. Satikšanās ar Valentīnu Freimani" ietvaros un tapis sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā un Mākslas Festivālu Cēsis.

Filma franču valodā ar tulkojumu latviski.

Ievadā Valentīnas Freimanes komentāri ierakstā.

Ieeja bez maksas.