Piektdien, 22. septembrī, pulksten 17 Liepājas Latviešu biedrības nama kamerzālē notiks trešais Valentīnai Freimanei veltītais kinolektorijs. Uz ekrāna izrādīs Žaka Tatī filmu "Ilo kunga brīvdienas" (1953), portālu informēja Liepājas Latviešu biedrības nama sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Dēliņa-Lipska.

Komēdija (Les vacances de Monsieur Hulot, Jacques Tati) ir otrā Žaka Tatī filma. Tajā parādās viņa alter ego – jaukais Ilo kungs hūtē, ar garu pīpi, kurš bieži nonāk konfliktā ar civilizācijas izgudrojumiem. Tās darbība notiek mazā pansijas tipa viesnīcā jūras krastā, kura eksistē vēl šodien. Filmā tikpat kā nav dialogu, ja kāds tomēr ieskanas, tas pazūd skaļajos blakus un fona trokšņos. Ilo kungs kļūst par tādu kā antivaroni, kuru nevar saprast, bet par kuru un kuram gribas uzsmaidīt. 1956. gadā filmas scenārijs ticis nominēts "Oskaram". Filma saņēmusi Luija Delika balvu.

Ilo kunga cirka tradīciju ietekmētais humors ir neuzspiests, pedantiski iestudētās ainas izskatās vieglas – kā spēle, kurai nevar būt beigu, vien pārtraukums. Tāpēc nekāda dramatisma, ka brīvdienas un vasara aiziet, pludmale kļūst tukša un visi, arī meitene ar gaišajām bižu copītēm, dodas projām…

Ir filmas, kurām patīk, ka tās skatās atkal un atkal. Un ir tik patīkami filmas skatīties kopā.

Kinolektorijs notiek izstādes "Gadsimta lieciniece. Satikšanās ar Valentīnu Freimani" ietvaros un tapis sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā un Mākslas Festivālu Cēsis.

Filma franču valodā ar tulkojumu latviski.

Ieeja bez maksas.