No ceturtdienas, 18.augusta, galerijā "Romas dārzs" skatāma izstāde ar nosaukumu "Pāreja". Tā ir divu mākslinieku, gleznotāju Igora Bernāta un Ineses Bernātes, kopdarbs, informē galerijas vadītāja Ieva Anna Avotiņa.

Izstādes nosaukums ir radies kā daudznozīmīgs apzīmējums dažādām dzīves izpausmēm, sajūtām, stāvokļiem. Māksliniekiem ir svarīgs kustības turpinājums jaunā formā un cita izpratne par lietu būtību, jauns skatījums. Kā arī jauna pieredze, ko pavada klusums kā brīnums, un kam piemīt sava varenība, gluži kā okeānam.

Glezniecība un tēlniecība kā spēcīgi vizuālās izteiksmes veidi izstādē veiksmīgi līdzāspastāv un viena otru papildina, tādejādi vēl vairāk uzsverot katra mākslinieka brīvību gan satura, gan formas veidošanā. Smalkais kolorīts un faktūru daudzveidība, kas dominē darbos, ir ilgstošu meklējumu pārdomātas darbības sekas. Mākslinieki pamatā savā radošajā darbībā ir pievērsušies abstrakcijai, kurā dominē laukumi, krāsu attiecības un nebeidzami eksperimenti.

Izstādes autori ir beiguši Latvijas Mākslas akadēmiju, aktīvi piedalās dažādos mākslas procesos. Šī ir abu mākslinieku pirmā kopīgā izstāde.

Izstāde galerijā "Romas dārzs" skatāma līdz 6.novembrim.

Galerija "Romas dārzs" atvērta no otrdienas līdz sestdienai pulksten 12–18, svētdienās pulksten 12–15. Ieejas maksa pieaugušajiem ir 5 eiro, bērniem, skolēniem – 1 eiro, ģimenes biļete – 7 eiro, otrdienās ieeja bez maksas.