Liepājas Universitātes jaunajā studiju programmā "Aktiermāksla", kas sagatavos aktierus Liepājas teātrim, nolemts uzņemt desmit studentus, bet nākamnedēļ plāno izsludināt papilduzņemšanu.

Par to aģentūru LETA informēja Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne Zanda Gūtmane.

Pirmajā uzņemšanā bija pieteikušies 36 reflektanti. Pēc trīs dienu iestājpārbaudījumiem nolemts aktieros uzņemt piecus puišus un piecas meitenes. Jaunajā aktieru kursā esot jaunieši no dažādiem Latvijas reģioniem, tai skaitā arī Liepājas un Rīgas.

Kā atzina uzņemšanas komisijas vadītājs, Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins, reflektantu skaits nav bijis tik liels, kā cerēts, bet to varot skaidrot ar objektīviem iemesliem – uzņemšanu varēja sākt tikai pēc jaunās studiju programmas licences saņemšanas: "Uzņemšana notiek tikai septembrī, nevis vasaras vidū, kad vidusskolas absolventi piesakās studijām. Iespējams, kāds jaunietis, kurš būtu vēlējies izmēģināt savus spēkus aktieros, ir jau paguvis iestāties kaut kur citur."

Kā pastāstīja Laukšteins, beidzot jaunā aktieru kursa komplektēšanu, uzņemšanas komisija vadījusies pēc vairākiem kritērijiem un sava redzējuma par aktiera profesijā būtiskajām kvalitātēm – skatuvisko pievilcību, balss īpašībām, temperamentu u.c.

Papilduzņemšanā paredzētas divas budžeta vietas un vēl dažas maksas vietas, kuru skaits būšot atkarīgs no tā, cik pretendenti atbildīs konkursa komisijas redzējumam par viņu atbilstību aktiera profesijai.

Pieteikšanās aktiermākslas studijām papilduzņemšanā notiks 14.septembrī un 15.septembrī. 18.septembrī notiks konsultācijas, bet 19.septembrī – iestājpārbaudījumi.

Jau ziņots, ka Liepājas Universitātē šogad notiek uzņemšana jaunā studiju programmā "Aktiermāksla", kurā plānots sagatavot aktieru kursu Liepājas teātrim. Četrus gadus studējot akadēmiskā bakalaura studiju programmā "Aktiermāksla", varēs iegūt dramatiskā teātra aktiera kvalifikāciju. 12 budžeta vietas šajā programmā plāno nodrošināt Liepājas pašvaldība.