Romas dārzā, "Vienotības" birojā no šodiena, 1.marta, līdz 14.martam apskatāma fotogrāfa Jāņa Vecbrāļa fotoizstāde par Liepājas Simfonisko orķesrti "Saskati mūziku 2".

Vecbrālis ir pastāvīgs un uzticīgs Liepājas simfoniķu iemūžinātājs koncertos un festivālos.

"Apmēram pirms pusotra gada, 15.augustā Liepājas Latviešu biedrības namā biju sarīkojis pirmo izstādi "Saskati mūziku". Tā kļuva diezgan pieprasīta – pēc tam bija izstādīta vēl septiņās vietās ārpus Liepājas. Zāles, uz kurām ceļoja izstāde, bija lielākas par Biedrības nama foajē, un man ikreiz nācās izstādi papildināt ar jauniem darbiem. Tā izveidojās it kā izstādes otrā daļa ar bildēm, kuras liepājnieki nav redzējuši," pastāstīja foto autors.

"Jau vairākus gadus man ir iespēja būt salīdzinoši tuvu klasiskajai mūzikai, lai gan visu savu dzīvi esmu pret to izturējies neitrāli, jāatzīst, ka esmu to iemīlējis. Nepārzinu to visās tās smalkajās niansēs, bet jūtu to ar sirdi," par izstādes tapšanas impulsiem saka fotogrāfs Jānis Vecbrālis. "Šīs mūzikas patika man ir nākusi ne tikai caur ausīm, bet arī caur fotoaparāta objektīvu. Tā ir iespēja būt mūziķu tuvumā, redzēt emocijas vēl tuvāk. Man ir bijusi lieliska iespēja iepazīt mūziķus ne tikai koncertos, bet arī aizkulisēs. Rezultātā ir tapušas daudz fotogrāfiju. Īpaši mīļas man ir tās, kurās ir neaprakstāmi un nenoraksturojami mirkļi, emocijas, izjūtas... Un tieši šīs izjūtas ir tās, kas deva šai izstādei nosaukumu "Saskati mūziku", atklājot savu pirmo ekspozīciju Saskati mūziku", teica Vecbrālis.